آب چغندر ، مزایای عالی از آب چغندر برای پوست، مو و سلامتی

امروزه زیاد راجب به آب چغندر و خواص مفید آن برای پوست و مو صحبت می شود. اما آیا آب چغندر واقعاً مفید است؟ چگونه باید از آب چغندر برای بهره بردن مزایای سلامتی پوست و مو استفاده کرد . در ادامه با خواص عالی آن و چگونگی مصرف آشنا شوید.

 

خواص آب چغندر

 

۱٫ پرمویی را کاهش می دهد

ویتامین C موجود در چغندر باعث از بین رفتن موهای زائد میشود . پرمویی و هیرسوتیسم را درمان میکند.

 

۲٫ مرطوب و نرم کردن پوست خشک

چغندر می تواند پوست شما را صاف و نرم کند . این به این دلیل است که لایه های  سلول های مرده را حذف می کند. نوشیدن آب چغندرقند همچنین می تواند پوست شما را هیدراته کند .

۳٫  التهاب را کاهش می دهد

التهاب معمولا نشانه ای از سیستم ایمنی بدن شما است که در پاسخ به تروما یا عفونت ایجاد میشود. اما نشانه هایی که شامل قرمزی، تورم و درد می شوند می توانند باعث ناراحتی زیادی شوند. نشان داده شده است که مصرف آب چغندر  باعث کاهش التهاب می شود.

 

۴٫ کمک به جلوگیری از سرطان

یکی از شگفت انگیزترین مزایای سلامت چغندر جلوگیری از سرطان است. مطالعات اخیر نشان داده است که آب چغندر خواص ضد سرطان زایی دارد. چغندر قند به مبارزه با اسیدوز کمک می کند. سلولهای سرطانی در شرایط اسیدی رشد می کنند در نتیجه مصرف  چغندر مانع رشد سلول های سرطانی  میشود.

 

مزایای دیگر آب چغندر :

  •  جلوگیری از آترواسکلروز 
  • کنترل دیابت
  • مبارزه با کم خونی
  • به درمان آرتروز کمک می کند
  • فشار خون را پایین می آورد
  • جلوگیری از ضعف
  •  افزایش استقامت و بهبود عملکرد
  • می تواند با روند سم زدایی بدن شما کمک کند
  • افزایش سطح هموگلوبین
  • جلوگیری از علائم پیری

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

ماسک سفیده تخم مرغ / مزایای ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست و مو

برگ گردو ، ضد اسهال و مفید برای پوست

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 22 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , تغذیه , زیبایی , سلامتی , گیاهان دارویی | 781 بازدید

آب چغندر ، مزایای عالی از آب چغندر برای پوست، مو و سلامتی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است