درمان بیماری هاسلامتی

درد قاعدگی ؛ راهکارهایی سریع و خانگی برای کاهش درد قاعدگی

درد قاعدگی یکی از مشکلاتی است که اغلب زنان از آن رنج می برند . سطح قابل تحملی از این مشکل طبیعی است اما باید در صورت تشدید درد و یا طولانی شدن مدت آن به پزشک مربوطه مراجعه نمایید . در این مقاله ۶ راه خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد که این درد را تسکین می دهند .


کاهش درد قاعدگی

۱٫ ورزش

این روش در ابتدا غیر قابل اجرا به نظر می رسد زیرا شما با خودتان فکر می کنید که در این دوران حتی به سختی راه می روید چه برسد به انجام حرکات ورزشی . جالب است بدانید پیاده روی با سرعت بالا و انجام فعالیت های ورزشی می تواند به کاهش درد شما کمک کند .

زمانی که مشغول انجام فعالیت های هوازی هستید بدن شما خون بیشتری را پمپاژ می کند . این افزایش پمپاژ سبب آزاد سازی اندروفین و در نتیجه منجر به باز شدن گرفتگی عضلات می شود. ورزش کردن ۳ الی ۴ روز در هفته به سلامت کلی بدن کمک می کند اما نقش بسیار مهمی در کاهش درد قاعدگی دارد.

۲٫ گرم کردن

گرما سبب رفع انقباض عضلاتی می شود که سبب درد و رنج شما شده اند .روش های زیادی برای گرم نگه داشتن شکم وجود دارد مثل : کیسه آب گرم ، گرم کردن حوله و یا دستمال و قرار دادن آن بر روی عضلات زیر شکم.
حتی زمانی که دسترسی به روش های بالا ندارید یک بطری را از آب گرم پر کنید و روی عضلات خود قرار دهید .

درد قاعدگی ؛ راهکارهایی سریع و خانگی برای کاهش درد قاعدگی

۳٫  نوشیدن چای بابونه

مطالعات اخیر نشان داده اند که چای بابونه حاوی خواص ضد درد می باشد . آزمایشی بر روی ۱۴ نفر انجام شد .در آزمایش ادرار این افراد پس از نوشیدن این چای هیپوریت یافت شد. هیپوریت یک ضد التهاب و تسکین دهنده ی طبیعی می باشد .

۴٫ دریافت میزان کافی از ویتامین D

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین از دریافت ویتامین D به میزان کافی اطمینان حاصل کنید . مطالعات نشان داده است که مصرف ویتامین D در جلوگیری از انقباض و گرفتگی عضلات موثر است . در آزمایشات نشان داده است که تا ۴۰ درصد از درد را کاهش داده است .

۵٫ ارگاسم در زنان بسیار مهم است .

ارگاسم برای از بین بردن انواع درد، از جمله گرفتگی عضلات قلب بسیار مفید است . ارگاسم کمک می کند تا از انواع درد، از جمله گرفتگی های قاعدگی، رهایی یابید . قبل از رسیدن به ارگاسم رحم در وضعیت آرامی قرار دارد اما در لحظه ی اوج ، جریان خون افزایش می یابد . افزایش گردش خون باعث کاهش گرفتگی عضلات می شود . علاوه بر آن در هنگام ارگاسم هورمون اندوفین به میزات قابل توجهی ترشح می شود . این هورمون سبب کاهش احساس درد می شود و فورا احساس بهتری به شما می دهد.

هم چنین ارگاسم در آرام شدن وضعیت فیزیکی و خواب راحت بسیار موثر است .

۶٫ طب سوزنی

طب سوزنی جزئی از طب سنتی چینی است . در این طب با فرو کردن سوزن در نواحی خاص باعث تحریک آن ناحیه می شوند . برای اطلاعات کامل در رابطه با این طب به مقاله طب سوزنی مراجعه نمایید .

در مطالعات انجام شده انجام این طب به صورت اصولی می تواند منجر به کاهش درد در این دوره شود .

 

منبغ : medicaldaily

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا