درمان بیماری هاسلامتی

6 علائم سیفیلیس در زنان که به طور مستقیم وحشتناک هستند

در حالی که سیفلیس در میان مردان مبتلا به رابطه جنسی شایع تر است، اما تشخیص و علائم سیفیلیس  در میان زنان در حال افزایش است .

عفونت باکتریایی که می تواند از طریق واژن، جنسی دهان و یا مقعد پخش شود، در سه مرحله پیشرفت می کند .

در دو مرحله اول، سیفلیس به راحتی می تواند با یک دور سریع آنتی بیوتیک درمان شود. اما اگر سیفلیس را در طی 12 ماه درمان نکنید، به صورت پنهان در می آید، به این معنی که باکتری هنوز در بدن شما است، اما ممکن است علائم زیادی برای سال ها نداشته باشد.

طبق نظر کالج آمریكا متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان (ACOG)، در مرحله سوم، سیفلیس می تواند به مغز، اعصاب، چشم ها، قلب و سایر اعضای بدن آسیب برساند، منجر به نابینایی، فلج و حتی مرگ می شود.

 

علائم سیفیلیس

دكتر جسیكا شفرد، متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان می گوید: “مهم است كه ابتدا سیفلیس را تشخیص داده و درمان كنید، زیرا می تواند پیشرفت كند كه می توانند مغز شما یا سلامت كلی شما را تحت تأثیر قرار دهد و به نوزادان منتقل شود.”

دکتر شپرد می گوید: بیشتر افراد علائم سیفلیس را در مراحل اولیه یا دوم بیماری مشاهده می کنند، اگرچه افراد عادی نمی توانند نشانه های خود را به علت سیفلیس ایجاد کنند.

 

علائم سیفیلیس در زنان :

1. زخم بدون درد

یکی دیگر از علائم سیفیلیس زخم بدون درد در مرحله اول سیفیلیس است، که به مدت سه تا شش هفته طول می کشد، شما ممکن است زخم های متعدد را در نقطه عفونت متوجه شوید.

دکتر Shepherd توضیح می دهد: “آنها بی درد هستند و نوعی از یک ویسکولار (به عنوان یک کیسه کوچک پر از مایع) وجود دارد. معمولا در یک منطقه، هر کدام کمی بزرگتر از یک جوش یا حدود نیم سانتیمتر عرض باشند.

 

2. تب و غدد لنفاوی متورم

علامت دیگری که ممکن است در هر مرحله از سیفلیس ظاهر شود ، معمولا 38 تا 38.1 درجه سانتیگراد است.

 

3. خارش پوست

در مرحله ثانویه سیفلیس درمان نشده، ممکن است بثوراتی را بر روی برخی از قسمت های بسیار تصادفی بدن خود پیدا کنید.

در حالی که بثورات سیفیلیس اغلب در کف دستان شما یا کف پاهای شما ظاهر می شود، ممکن است در جای دیگری ظاهر شود.

 

علائم سیفیلیس

4. زخم ها در دهان یا واژن

زخم های خاکستری یا سفید افزایش می یابد که در مناطق مرطوب مانند دهان، زیر عرق یا کشاله ران ظاهر می شود. در حقیقت آنها می توانند به علت زگیل های تناسلی باشند که دردناک نیستند.

 

علائم سیفیلیس

 

5. ریزش مو

یکی از علائم سیفیلیس آلوپسی سیفیلیس است .اگر ریزش مو داشته باشید، معمولا علائم دیگری مثل بثورات را می بینیم.  هنگامی که سیفلیس درمان شود، مو رشد می کند.

 

علائم سیفیلیس

 

6. کاهش وزن

برخی از زنان می دانند که ممکن است وزن خود را از دست بدهند، اما چشمگیر نیست. علائم دیگر سیفلیس  شامل سردرد، درد عضلانی، گلودرد و خستگی می شود که همه آنها با دارو و یا بدون دارو برطرف می شوند.

 

مترجم یک دکتر

منبع : health24.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا