درمان بیماری هازنان و زایمانطب سنتی

درمان عفونت واژن با ماست / عفونت واژن را با ماست درمان کنید.

ما در این مجله قصد داریم شما را با راه های درمان عفونت واژن با ماست در خانه آشنا کنیم . همراه ما باشید تا با چگونگی تاثیر این ماده موثر بر عفونت مخمری واژن آشنا شوید.

عفونت های واژن ناشی از رشد بیش از حد قارچی به نام کاندیدا می باشد. کاندیدا به طور طبیعی در داخل بدن و پوست شما بدون هیچ مشکلی زندگی می کند. اما گاهی اوقات کاندیدا  می تواند باعث عفونت ناخوشایند واژن شود.

 

درمان عفونت واژن با ماست

 

اکثر زنان عفونت مخمر واژن را تجربه می کنند. علائم عفونت عبارتند از:

عفونت های مخمری بیماری های منتقله از راه جنسی نیستند . به طوری که آنها می توانند در زنان و دختران در تمام سنین اتفاق بیفتند.

بسیاری از عفونت های مخمری می توانند در خانه با کرم ها و شیاف ضد قارچی بدون نسخه (OTC) درمان شوند. افزایش مقاومت به داروهای ضد قارچی باعث شده است بسیاری از زنان به دنبال درمان های جایگزین مانند ماست باشند.

 

درمان عفونت واژن با ماست :

 • ماست را به صورت موضعی مصرف کنید.
  قرار دادن ماست در مهبل (واژن)
  ماست را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف کنید.
 •  مخلوط ماست و عسل نیز مؤثر است.

 

درمان عفونت واژن با ماست

 

ماست و مخمر :

ماست یک روش درمان ایمن و مقرون به صرفه است که زنان در سراسر جهان برای درمان عفونت های مخمر استفاده می کنند. این کار به دلیل نوعی باکتری به نام لاکتوباسیلوس انجام می شود. لاکتوباسیلوس حاوی باکتری “خوب” است که به طور معمول در دستگاه گوارش، دستگاه ادراری و محل واژن بدون مشکل ایجاد می شود.

 

 

نحوه استفاده از ماست برای درمان عفونت واژن : 

با توجه به مطالعات انجام شده در بالا، بهترین روش برای استفاده از ماست برای درمان عفونت مخمر، آن است که به طور موضعی یا واژینال استفاده شود.

نحوه استفاده واژینال ماست :

 • اپلیکاتور را با ماست پر کنید و از آن برای قرار دادن ماست در مهبل (واژن) استفاده کنید.
  شما همچنین می توانید از یک اپلیکاتور کرم ضد قارچی استفاده کنید. اما مطمئن باشید برای اولین بار آن را با صابون و آب گرم شستشو دهید.
  بعضی از مردم  از انگشت برای ورود ماست به واژن استفاده می کنند.
 • به هر روشی که راحت هستید ماست را وارد وازن کنید.

 

بسیاری از مردم معتقدند که خوردن ماست می تواند از عفونت مخمر جلوگیری کند. بعضی افراد پروبیوتیک هایی حاوی لاکتوباسیلوس را مصرف می کنند.

 

درمان عفونت واژن با ماست

 

از چه نوع ماستی باید استفاده کنید؟

همه ماست ها برابر نیست. مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی لاکتوباسیلوس است. اطمینان حاصل کنید که از ماست ساده استفاده کنید. اگر شما قصد خوردن ماست را  دارید، سراغ نسخه کم چرب تر بروید.

تعدادی از مطالعات انجام شده در مورد ماست برای عفونت مخمر شامل مخلوط ماست با عسل زنبور عسل است. عسل دارای خواص ضد میکروبی قوی است که به نظر می رسد اثرات ماست را افزایش می دهد.

 

این درمان چه مدت طول می کشد تا کار کند؟

انتظار می رود برای استفاده از ماست حدود هفت روز زمان لازم است. به طور کلی، باید به استفاده از آن ادامه دهید تا علائم شما ناپدید شوند.

 

خطرات درمان عفونت واژن با ماست :

تنها ریسک مربوط به این درمان این است که ممکن است خارش را تا جایی که می تواند کرم های واژینال کاهش دهد، کاهش نمی دهد. اگر یک عفونت مخمر دارید که بهبودی ندارد، با پزشک خود صحبت کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : healthline.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا