درمان بیماری هامسائل جنسی

درمان سرطان پروستات / 9 درمان موثر برای سرطان پروستات

سرطان پروستات ، یکی از شایعترین انواع سرطان در مردان است.خوشبختانه، روش های درمان بسیار مؤثر برای این نوع سرطان وجود دارد که میزان مرگ و میر در مردان را به حدود 1 در 36 فرد کاهش می دهد. شایعترین انواع درمان سرطان پروستات عبارتند از: پرتودرمانی، جراحی، هورمون درمانی، شیمی درمانی ، درمان با واکسن، کرایوتراپی و نظارت فعال می باشد.

 

درمان سرطان پروستات .

 

درمان سرطان پروستات :

نظارت فعال :

اگر علائم پیش سرطانی یا مشکوک ایجاد  شود، بسیاری از پزشکان تصمیم به انجام یک نظارت دقیق و برنامه ریزی برای هر 3 تا 6 ماه میکنند، بنابراین اگر سرطان ایجاد شود، درمان سریع تر می تواند شروع شود.

 

کرایوتراپی :

این روش حداقل تهاجمی شامل انتشار گازهای سرد به غده پروستات برای بستن و کشتن سلول های سرطانی است.  به طور معمول به عنوان خط دوم درمان بعد از پرتودرمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

درمان سرطان پروستات

 

عمل جراحي :

Prostatectomy رادیکال راه حل برای برخی از مردان مبتلا به سرطان پروستات است، اگر سرطان خارج از آن غده منتشر نشده باشد. این اساسا شامل حذف کامل غده پروستات و برخی از بافت های اطراف است.

 

پرتو درمانی :

این گزینه محبوب درمان سرطان در اوایل است و می تواند از داخل پروستات حذف شود. برای کشتن سلول های سرطانی در این روش، پس از برداشتن پروستات استفاده میشود.

 

هورمون درمانی :

هدف از این روش، سرکوب برخی از هورمون هایی است که می تواند رشد بی رویه سلول های سرطانی، یعنی آندروژن ها را تحریک کند. این هورمون درمانی می تواند عوارض جانبی ناخواسته متعددی داشته باشد، اما می تواند موفقیت رشد سرطان در پروستات را متوقف کند.

 

درمان سرطان پروستات

 

شیمی درمانی :

اگر سرطان پروستات به سایر نقاط بدن گسترش یافته باشد، شیمی درمانی یک گزینه بسیار عالی، ضد سرطان است داروهای را به جریان خون پمپ میکند، در نتیجه درمان سرطان در بسیاری از مناطق بدن انجام میشود.

 

 

واکسن درمان :

این واکسن به طور خاص طراحی شده است قادر به تحریک بدن به سلول های سرطانی پروستات است که هنوز در بدن وجود دارد .  این مورد برای بیماران مبتلا به سرطان مورد توجه است، اما نشانه های یا علائم قابل توجهی را نشان نمی دهد و عوارض جانبی کمتری نسبت به بسیاری از گزینه های دیگر دارد.

 

درمان سرطان پروستات

درمان تسکین دهنده :

در مرحله خاصی از مراقبت های سرطان، زمانی که درمان های دیگری باقی نمانده، درمان تسکین دهنده در نظر گرفته شده است تا بیمار در ماه های پایانی خود را راحت تر کند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا