طب سنتی

11 درمان خانگی موثر برای درمان فتق

فتق می تواند یک بیماری بسیار دردناک و حتی مرگبار باشد و در حالی که توصیه های پزشکی به شدت توصیه می شود، چندین درمان فتق وجود دارد. که شامل استفاده از ریشه زنجبیل ، آلوئه ورا ، پودر فلفل سیاه و همچنین تغییرات شیوه زندگی مانند کاهش وزن ، تغییرات رژیم غذایی و تمرین است.

 

درمان فتق

 

درمان فتق :

درمان خانگی برای فتق به شرح زیر است:

آب آلوئه ورا برای درمان فتق :

به عنوان یک ترکیب طبیعی ضد التهابی و تسکین دهنده، آلوئه ورا اغلب برای افرادی که در معرض درد فتق قرار دارند، توصیه می شود . آلوئه ورا می تواند هر روز صبح در شکل آب مصرف شود . برای بهترین نتایج، می توان آن را قبل از هر وعده غذا خوردن، برای کاهش احتمال ایجاد فتق استفاده کرد.

 

درمان فتق

 

استفاده از بسته یخ برای درمان فتق :

هنگامی که از فتق رنج می برید، اغلب التهاب، قرمزی و درد در شکم یا کشاله ران دیده می شود. در حالی که این  راحتترین درمان نیست، استفاده از یک بسته یخ مستقیما به ناحیه آسیب دیده می تواند باعث انقباض و کاهش التهاب در بدن شود، و اغلب درد و نفخ گیری همراه با آن را کاهش میدهد.

 

ریشه زنجبیل برای درمان فتق :

ریشه زنجبیل باعث کاهش درد شکم و تسکین دهنده بیماری های التهابی می شود. شما می توانید این دارو را به صورت مایع از طریق آب گوشتی متمرکز مصرف کنید، یا می توانید زنجبیل خام را بخورید تا درد را کاهش دهد. شما همچنین می توانید چای ریشه زنجبیل را مصرف کنید و درد و التهاب را از بین ببرید.

 

درمان فتق

 

شیرین بیان برای درمان فتق :

فتق دیسک می تواند باعث آسیب به معده و مری شود و ریشه شیرین بیان محرک شادابی برای این قسمت های بدن شناخته شده است. مصرف چای شیرین بیان  می تواند سرعت رشد بافت های آسیب دیده را تحریک کند و همچنین می تواند درد و التهاب را به دلیل خواص ضد درد از بین ببرد.

 

از دست دادن وزن برای درمان فتق :

چاقی یکی از عوامل خطر مهم برای بیماران مبتلا به فتق است و همچنین می تواند روند بهبود را بهتر کند. اگر وزن کم کنید، بدن شما تحت فشار کمتری قرار می گیرد، وضعیت شما بهبود می یابد و علائم ممکن است به طور طبیعی ناپدید شوند.

 

درمان فتق

 

تغییر رژیم غذایی برای درمان فتق :

اگر بخواهید فتق را پیشگیری یا درمان کنید، باید از غذاهای خاصی اجتناب کنید. غذاهای تند و اسیدی و غذاهایی که هضم آن دشوار است، باید اجتناب شود. این غذاها می توانند باعث افزایش جذب معده شوند، و این باعث می شود که روند بهبودی دشوارتر شود.

 

پودر فلفل سیاه برای درمان فتق :

پودر فلفل سیاه برای مواد غذایی صرفا طعم دهنده مفیدی است . فلفل سیاه تسکین دهنده  معده و کاهنده التهاب روده است. همچنین می تواند ریفلاکس اسید معده را سرکوب کند.

 

برای درمان فتق استرس را از بین ببرید :

یک عامل مهم در تشکیل  فتق استرس و اضطراب است. هورمون های اضافی استرس در بدن می توانند اندام های بدن را تضعیف کنند و به طور کلی به سوخت و ساز بدن شما فشار بیشتری وارد کنند . مسمومیت های معده و ریفلاکس اسید همچنین می تواند تحت تاثیر استرس قرار بگیرد که می تواند خطر ابتلا به فتق دیسک را افزایش دهد. فعالیت های کاهش استرس زیاد شامل مراقبه ، یوگا، طب سوزنی ، ماساژ و همچنین استفاده از روغن های ضروری و آروماتراپی است.

 

آب سبزیجات :

یکی از ساده ترین و موثرترین راه های درمان فتق استفاده از یک لیوان آب میوه است، به ویژه یک هویج، اسفناج، پیاز و کلم بروکلی.

مواد مغذی متراکم و طبیعت ضد التهابی سبزیجات می توانند نشانه های سوزش و دردناک فتق را خنثی کنند و می توانند روند بهبودی حفره شکمی را کاهش دهند. اضافه کردن کمی نمک به آب سبزیجات یک راه عالی برای بهبود اثرات آن است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا