سلامتیطب سنتیگیاهان دارویی

خواص زعفران / آشنایی با خواص شگفت انگیز زعفران برای سلامتی

زعفران گیاهی است بومی اروپا و آسیا که اغلب به صورت خشک شده به عنوان ادویه و دم کرده استفاده می شود. خواص زعفران برای سلامتی بدن و پوست بسیار زیاد است. در این مطلب با ما باشید تا با خواص زعفران آشنا شوید.

 

خواص زعفران

خواص زعفران :

کاهش درد قاعدگی:

زعفران به عنوان یک محرک برای تحرک قاعدگی در زنانی که عادت ماهیانه ی منظمی نداشتند استفاده می شود. دم کرده ی زعفران همچنین برای کاهش خونریزی رحم ،تسهیل خونریزی و کاهش درد ناشی از قاعدگی به کاربرده می شود. البته این چای نباید توسط زنان باردار مصرف شود چرا که در تعدادی از تحقیقات نشان داده شده است که موجب سقط خود به خود جنین می شود.

 

ضد افسردگی:

چای زعفران برای درمان افسردگی نیز استفاده می شود .گزارش شده است که دریلفت مقدار زیادی از دم کرده و یا ادویه زعفران موجب احساس شادی و خوشحالی می شود.

 

پیشگیری از سرطان:

زعفران حاوی کاروتنوییدها است و برطبق یافته های علمی این کاروتنوییدها ایجاد واکنش های مختلفی دربرابر کارسینومای سرطانی، توده های بدخیم سرطانی و لو کمی در انسان ها می کند.

 

سلامت قلب:

چای زعفران از تجمع کلسترول در رگ ها جلوگیری می کند و به این ترتیب ازبیماری های قلبی جلوگیری می کند.

 

تسکین دردهای شکمی:

دم کرده ی زعفران برای دردهای متوسط تا شدید شکمی و قسمت فوقانی شکم موثر است.همچنین دردهای غشای روده ی بزرگ را نیز آرام می کند.

 

کاهش فشارخون:

دم کرده ی زعفران حاوی موادی است که به آن کروستین می گویند که فشار خون را پایین می آورد . به همین دلیل زعفران به پیشگیری از افزایش فشارخون کمک می کند.

 

خلط آور:

دم کرده ی زعفران موجب تحریک استفراغ و سرفه به منظور تسکین درد سینه ، گلو و معده می شود.

 

فواید دیگر:

چای زعفران برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند آسم ،سرفه ، خشکی پوست ، حمله عصبی ، گاز معده و سوزش سردل، بی خوابی و انزال زود رس مفید است .

ازدیگر فواید زعفران این است که موجب رشد موهای پشت سر به صورت موضعی می شود.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

انرژی زا ، گیاهان دارویی انرژی زا را بشناسید.

تاثیر غذاها بر سلامتی / رابطه ی بین انواع خوراکی و سلامتی

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا