زیباییسلامتی

بررسی نکات طلایی و کاربردی برای مراقبت از پوست کودک

نوزادان بسیار حساس هستند و مستعد ابتلا به بیماری هستند. بنابراین توجه به مراقبت از پوست کودک بسیار حائز اهمیت است. پوست آنها خیلی مرطوب است. پوست های  آنها به سرعت تحریک شده و خشک میشود. این خشکی منجر به قرمزی، خارش و لک شدن می شود. در نهایت، این میتواند برای کودک ناراحت کننده باشد، بنابراین در اینجا ما در مورد برخی نکات برای مراقبت از پوست کودک بحث می کنیم.

بررسی نکات طلایی و کاربردی برای مراقبت از پوست کودک
بررسی نکات طلایی و کاربردی برای مراقبت از پوست کودک

مرطوب کردن

مرطوب کردن بر اساس استفاده از نوع روغن، پوست را از خشک شدن بیشتر محافظت می کند. به خصوص در زمستان، رطوبت با استفاده از این کرم ها حفظ می شود. برای جلوگیری از از دست دادن رطوبت، روزانه از کرم مرطوب کننده استفاده شود.

ازمصرف دستکش های مرطوب بچه، جوراب، تی شرت ها اجتناب کنید .لباس های مرطوب، ممکن است منجر به تحریک، خارش، ترک خوردگی، قرمزی که در نهایت منجر به خونریزی یا هر گونه عفونت شود، پس از آن اجتناب کنید.

 

ماساژ بدن کودک

ماساژ بدن با لوسیون نوزاد به کودک کمک می کند تا گردش خون را بهبود بخشد و پوست را سالم و روشن نگه دارد. همچنین رطوبت بدن را حفظ می کند و قدرت ایمنی نوزاد را افزایش می دهد. همچنین توجه داشته باشید که روغن کاملا در طول حمام پاکسازی می شود زیرا ممکن است باعث خارش پوست شود.

 

حمام

یکی از مهم ترین بخش های مراقبت از پوست کودک حمام می باشد .اضافه کردن روغن نارگیل به آب قبل از حمام به عنوان نگهدارنده رطوبت عمل می کند. پس از مالش پوست در طول حمام با صابون ممکن است پوست را خشک تر کند. ایجاد یک محیط گرم در حمام به نوزاد کمک می کند. کودک را به طور کامل با حوله ای تمیز پس از حمام بپوشانید و همچنین اجازه ندهید که کودک در ساعات بیشتری در حمام بازی کند.

 

بهداشت

اعضای خانواده به طور کلی و اگر خدمتکاران خانه در خانه حضور داشته باشند، هنگام تغذیه یا دست زدن به نوزاد، مرتب و تمیز باشند. خانه و محیط اطراف را تمیز نگه دارید، هر گونه شکاف، پنجره، درب، کف، حمام در خانه نیز پاک شود.از سیگار کشیدن در منزل اجتناب کنید تا مراقبت از پوست کودک شما به خوبی انجام پذیرد.

 

لباس ها

لباس های پشمی برای یک کودک در زمستان خوب است. کلاه کودکان، جوراب، دستکش، هرچه لباس های کودک از پشم ساخته شده، برای کودک بسیار راحت است. این بدن بدن را گرم نگه می دارد. لباسهای پشمی را پوشش ندهید زیرا آنها منافذ عرق را مسدود می کنند و باعث عرق کردن و بثورات می شوند. آنها را با پارچه نرم پوشانید.

 

کرم شب

به عنوان یک پوشش روی بینی نوزاد، از کرم یا ژل استفاده کنید، زیرا از خشکی بینی که در نهایت منجر به خونریزی می شود جلوگیری می کند. از مالش ژل یا روغن برای جلوگیری از خشکی لب ها اجتناب کنید.

 

واکسیناسیون

اطمینان حاصل کنید که واکسیناسیون نوزاد به روز می شود یا نه، زیرا از بیماری های جدی از باکتری ها و ویروس جلوگیری می کنند.

 

رژیم غذایی

غذای حاوی سبزیجات برگ سبز، میوه ها، هویج، اسفناج، کبد، کبد کدو، آجیل در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی چربی، پروتئین و ویتامین ها را در رژیم روزانه خود را که برای پوست کودک مناسب است استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید :

سرماخوردگی کودکان چه علائمی دارد و چگونه بهبود می یابد؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا