درمان بیماری هازنان و زایمانسلامتی

پیشگیری از سرطان پستان / معرفی راه هایی برای جلوگیری از سرطان پستان

ما در این مجله قصد داریم شما را با راه های پیشگیری از سرطان پستان که یکی از سرطان های شایع در زنان است آشنا سازیم . از شما خواهشمندیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا خطر بروز سرطان را در خود و خانواده خود کاهش دهید.

تحقیقات جدید نشان داده است که سرطان پستان می تواند مهمترین نقش سرطان در زنان بعد از سرطان ریه باشد. سرطان پستان همچنین می تواند مردان را آلوده کند. اما در زنان بیشتر دیده می شود.

 

پیشگیری از سرطان پستان

 

علل سرطان سینه عبارتند از سن، سرطان قبلی پستان ، بافت پستان ضخیم، نئوپلازی بیش از حد استروژن، وزن بیش از حد بدن، الکل، تابش اشعه، درمان هورمونی و خطر شغلی.

اما اگر بخواهید، می توانید خطر ابتلا به سرطان پستان را از طریق عادات سالم و آزمایش های غربالگری منظم کاهش دهید. در ادامه راه های پیشگیری از سرطان پستان را برایتان آورده ایم.

 

معرفی راه های پیشگیری از سرطان پستان :

1. حفظ وزن در محدوده طبیعی :

یک دلیل بزرگ برای سرطان پستان وزن بیش از حد است. شما می توانید به راحتی آنچه را که می خواهید کنترل کنید. حفظ سلامت یک هدف اساسی برای هر زن است. به خصوص بعد از یائسگی. اگر شما دچار چاقی مزمن هستید، خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان را افزایش می دهید.سرطان سینه یکی از اینها است. از آنجا که اکثر استروژن بدن شما از بافت چربی بعد از یائسگی می آید. و به همان اندازه که بافت چربی زیاد باشد، سطح استروژن افزایش می یابد و خطر ابتلا به سرطان سینه بالا می رود.

 

پیشگیری از سرطان پستان

 

2. ترک سیگار :

همه می دانیم که سیگار کشیدن برای سلامتی مضر است و همچنین ممکن است به سرطان ریه منجر شود. اما بسیاری از ما نمی دانیم که سیگار کشیدن نیز به طور مستقیم با بسیاری از انواع سرطانها مرتبط است.  بیشترین خطر ابتلا به سرطان سینه را در افراد سیگاری وجود دارد.

3. عادت نوشیدن مشروبات الکلی را ترک کنید :

زنانی که هر روزه الکل مصرف می کنند، خطر ابتلا به سرطان سینه در آنها بالاست. حتی شواهدی وجود دارد که الکل خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد.

پیشگیری از سرطان پستان

 

4. عادات غذایی سالم را کنید.

هر روز فیبر بالا و بسیاری از انواع میوه ها و سبزیجات را مصرف کنید. از غذاهای ذخیره شده و فرآوری شده تا حد ممکن اجتناب کنید.

 

5. استرس را به حداقل برسانید.

امروزه استرس نقش مهمی در افزایش خطر انواع بیماری ها دارد. همچنین خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. استرس همچنین می تواند باعث کاهش سطح سیستم ایمنی بدن شود.

6. انجام تمرینات منظم :

زنانی که حداقل 30 دقیقه در روز ورزش میکنند، خطر ابتلا به سرطان سینه در آنها کاهش می یابد. بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که رقص برای سلامتی پستان بسیار مفید است. و خطر سرطان پستان را در بدن 25٪ کاهش می دهد.

 

پیشگیری از سرطان پستان

7. تغذیه شیر مادر :

تغذیه با شیر مادر خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.  تا زمانی که کودک شما را تغذیه می کند، خطر ابتلا به سرطان شما کاهش می یابد و کودک شما نیز سالم خواهد بود.

 

8. قرص های پیشگیری از بارداری را مصرف نکنید :

یکی دیگر از علل عمده سرطان سینه، قرص های پیشگیری از بارداری است. با این حال، این خطر در بین جوانان بسیار پایین است. مطالعات نشان داده است که با حذف قرصهای جلوگیری از بارداری خطر ابتلا به سرطان سینه نیز کاهش می یابد.

 

9. اجتناب از مصرف هورمون  پس از یائسگی :

اگر شما مجبور به هورمون درمانی پس از یائسگی هستید، آن را در اسرع وقت به پایان برسانید. زیرا خطر ابتلا به سرطان سینه را ایجاد می کند.

 

 

مترجم یک دکتر 

منبع : rupcare.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا