بارداریزنان و زایمانکودکان

مزایای به تاخیر انداختن بستن بند ناف برای سلامتی نوزاد

در سال 2016، آکادمی کودکان اطفال دستورالعمل های جدیدی برای پزشکان و سایر متخصصان پزشکی در مورد اهمیت تأخیر در بستن بند ناف نوزادان منتشر کرد. در یک توصیه جدید که همچنین توسط کالج متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان تایید شده، AAP بیانیه ای را منتشر کرد که کمی متفاوت از توصیه های قبلی خود برای بستن بند ناف است.

دستورالعمل های قدیمی تر توصیه می شود که برای تمام نوزادان نارس باید عمل بستن بند ناف را سریع انجام دهند. اما در حال حاضر  توصیه می کند که بسته شدن بند ناف برای همه نوزادان  با کمی تاخیر انجام شود.

 

بستن بند ناف

 

تاخیر در بستن بند ناف :

به طور سنتی، هنگامی که یک کودک متولد میشود، یک پزشک یا ماما بلافاصله بند ناف نوزاد را کلمپ میکند. در حالی که جفت هنوز در داخل رحم مادر است. این جریان خون را از جفت به نوزاد متوقف می کند.

پس از آن پزشک، یک گیره دیگر را کمی بالاتر از گیره اول قرار می دهد و بند ناف را میبرد. کل این فرایند معمولا کمتر از 30 ثانیه طول می کشد.

اما با تاخیر در بستن بند ناف دکتر اجازه می دهد تا انتقال خون تا زمان توقف خود به خودی خون انتقال یابد. یا زمان خاصی مانند شصت ثانیه صبر کنید سپس بند ناف را کلمپ کنید.

 

مزایای بستن بند ناف :

AAP و ACOG با شواهد قطعی نشان دادند که تاخیر در بستن بند ناف برای همه نوزادان مفید است. برای نوزادانی که به طور کامل به دنیا می آیند (پس از 37 هفته)، مزایای زیر را دارد:

 • افزایش سطح هموگلوبین (گلبولهای قرمز) در هنگام تولد
  بهبود وضعیت آهن در سیستم کودک طی چندین ماه اول زندگی، که با نقاط عطف رشد مثبت مانند رفتارهای رفتاری، حرکتی و توانایی شناختی ارتباط دارد.
  انتقال سلول های ایمنی از مادر به نوزاد .

 

بستن بند ناف

 

برای نوزادانی که کمتر از 37 هفته متولد میشوند، مزایای تاخیر در بستن بند ناف عبارتند از:

 

 • کاهش میزان خونریزی مغزی
  گردش خون بهتر
  سطوح حجم خون بهتر
  نرخ پایینتر انتروکولیت غدد لنفاوی، یک بیماری خطرناک در روده و معده است

توصیه های جدید :

برای به دست آوردن مزایای بستن بند ناف تاخیری، AAP توصیه می کند که تمام پزشکان و کسانی که نوزادان را تحویل می دهند حداقل 30 تا 60 ثانیه پس از زایمان نوزاد برای بستن بند ناف صبر کنند. توصیه دقیق زمان به اختیار پزشک است و ممکن است از بیمارستانی به بیمارستان دیگر متفاوت باشد.

 

مترجم یک دکتر

منبع : verywellfamily.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا