زنان و زایمانطب سنتیگیاهان دارویی

مراقبت از پستان برای جلوگیری از مشکلات و عوارض بیماری های پستان

زنان در طی مراحل زندگی خود ممکن است تغییرات مختلفی را در پستان خود مشاهده کنند. چنین تغییراتی در مواردی مانند یائسگی ، تغذیه با شیر مادر، چرخه قاعدگی و بارداری و غیره به وجود می آیند . در طول این تغییرات هورمونی، زنان ممکن است با مشکلات مواجه شوند. بنابراین مهم است که مراقبت از پستان را برای جلوگیری از چنین مشکلات و عوارض بیشتری انجام دهیم.

 

مراقبت از پستان

 

باید به صورت مرتب پستان ها را چک کنید. علائم مرتبط با مشکلات سینه عبارتند از درد، خارش، ناراحتی، احساس سوزش، تخلیه غیر معمول از نوک پستان و تورم در پستان و غیره.

علل مرتبط با مشکلات سینه عبارتند از: ماستالژی، کیست پستان ، آدنوم فیبروییدی و غیره.

 

درمان های گیاهی برای مراقبت از پستان :

روغن گل پامچال :

روغن گل پامچال برای درمان مشکلات پستان مفید است.روغن گل پامچال یکی از داروهای طبیعی است که در کاهش علائم قبل از قاعدگی مفید است . روغن گل پامچال شامل اسید های چرب ضروری است که در تنظیم تعادل هورمون ها در زنان کمک می کند. این درمان گیاهی همچنین  به تسکین درد ملایم پستان کمک می کند . این یک درمان سنتی برای مراقبت از پستان است که از دوران باستان استفاده می شده است. همچنین مشخص شده است که استفاده از روغن گل پامچال بر سینه به کاهش درد سینه کمک می کند.

 

مراقبت از پستان

 

زغال اخته :

زغال اخته یک گیاه دارویی است که برای تقویت پستان مفید است . این گیاه شامل فیتواستروژن هایی است که در بهبود تولید هورمون رشد در بدن مفید هستند.این درمان در مراقبت از پستان مفید استو باعث افزایش تولید شیر در مادران میشود. زیرا به بهبود تولید پرولاکتین و بهبود جریان استروژن کمک میکند. زنان از تمام گروه های سنی می توانند از این گیاه استفاده کنند. این گیاه نیز به شکل کپسول موجود است.

 

قاصدک :

قاصدک یک گیاه دارویی مفید در درمان مشکلات پستان است.  به عنوان یک دیورتیک طبیعی عمل می کند و می تواند به شکل چای و کپسول مصرف شود.چای را می توان از فرم پودر ریشه قاصدک تهیه کرد . دو تا سه قاشق چای خوری از شکل پودری ریشه قاصدک را به یک فنجان آب اضافه کنید. حدود 15 دقیقه خیس و سپس مصرف کنید.

 

مراقبت از پستان

ویتامین E :

ویتامین E را می توان برای مراقبت از پستان استفاده کرد . همچنین می تواند در ترکیب با ویتامین B6 برای جلوگیری از درد پستان استفاده شود. می توان آن را به صورت مکمل مصرف کرد. منابع ویتامین E عبارتند از آجیل، جو، گندم و غیره. ویتامین B6 را می توان با استفاده از گوشت آوکادوو، اسفناج دریافت کرد. بنابراین، این ویتامین ها را می توان در رژیم غذایی قرار داد. هر دوی این ویتامین ها برای مراقبت از پستان مناسب است.

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا