درمان بیماری هازنان و زایمانطب سنتیگیاهان دارویی

درمان دیسمنوره / درمان خانگی قدرتمند برای از بین بردن دیسمنوره

درمان دیسمنوره یا کاهش درد قاعدگی با استفاده از گیاهان دارویی امکان پذیر است. این داروهای خانگی اثرات مستقیم و مثبت بر دیسمنوره دارند و بدون عوارض جانبی درد را کاهش میدهند. در ادامه به معرفی این گیاهان میپردازیم .

 

درمان دیسمنوره

 

درمان دیسمنوره :

درمان دیسمنوره با استفاده از گیاهان به شرح زیر است :

نعنا :

نعناع برای درمان بسیاری از بیماری ها، از جمله اختلالات معده، سوء هاضمه، تهوع و استفراغ استفاده شده است. مصرف چای نعنا به کاهش درد مرتبط با دیسمنوره کمک میکند.

 

زنجبیل :

زنجبیل به طور سنتی برای درمان بیماری مانند آرتریت ، کولیک، اسهال ، و بیماری های قلبی استفاده می شود. زنجبیل را می توانید با جوشاندن آن در آب و نوشیدن آن حداقل 3 بار در روز برای درمان دیسمنوره استفاده کنید. 

 

درمان دیسمنوره

 

جعفری :

جعفری دارای خواص تنظیم کننده چرخه قاعدگی و خواص ضد درد است. جعفری را می توان با  آب سبزیجات مختلف مانند هویج ، چغندر قند، خیار و گوجه فرنگی برای نتایج خوب مصرف کرد.

 

ریحان :

ریحان ،بسیار محبوب است . تحقیقات نشان می دهد که ریحان حاوی مقادیر زیادی از اژنوول است که به عنوان یک مسکن  عمل می کند. بنابراین ریحان  یکی از بهترین داروهای خانگی برای دیسمنوره است.

 

درمان دیسمنوره

 

گشنیز :

استفاده از گشنیز به طور سنتی یک درمان برای دیسمنوره است.  چندین ساقه گشنیز را در آب بجوشانید و مصرف کنید. 

 

ریشه چغندر :

ریشه چغندر به طور سنتی برای اصلاح اختلالات قاعدگی مصرف می شود.و یک درمان توصیه شده برای دیسمنوره است. مصرف یک لیوان آب چغندر قند روزانه می تواند دیسمنوره را کنترل کند.

 

درمان دیسمنوره

 

دارچین :

دارچین یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده برای انسان است. این ادویه همچنین دارای خواص دارویی است که باعث کاهش درد در طول انقباض های قاعدگی میشود.

آلوئه ورا :

آلوئه ورا نیز یکی از داروهای خانگی برای درمان دیسمنوره است. آلوئه ورا دارای ترکیبات آئوائین است که در ارتقای سطح روحی و فعالیت های قاعدگی مؤثر است.

 

درمان دیسمنوره

دانه کنجد :

دانه کنجد به طور سنتی برای مشکلات قاعدگی، به ویژه دیسمنوره توصیه می شود . 

 

تمرین یوگا :

 بسیاری از داروهای تجویز شده در یوگا برای دیسمنوره وجود دارد. تحقیقات انجام شده  نشان داد که یوگا یکی از بهترین درمان های خانگی است. 

 

درمان دیسمنوره

مصرف مایعات داغ :

مصرف مایعات داغ تاثیر مثبتی بر روی شرایطی نظیر دیسمنوره دارد. مایعات داغ باعث بهبود گردش خون و کمک به کاهش درد و گرفتگی عضلات قاعدگی می شوند. با این حال، از چای یا قهوه دور بمانید . کافئین سبب تحریک در روده می شود که درد قاعدگی را بیشتر می کند.

 

رژیم غذایی سالم :

رژیم غذایی سالم برای درمان دیسمنوره ضروری است. رژیم متعادل حاوی پروتئین ها، کربوهیدرات ها ، چربی های غیر اشباع سالم ، ویتامین ها و مواد معدنی برای ایجاد یک بدن قوی و محافظت در برابر این شرایط  ضروری است.

 

 

تمرین منظم :

ورزش منظم در کنترل دیسمنوره موثر است. ورزش غده هیپوفیز را برای آزاد کردن اندورفین ها ، که عامل مرگ و میر ناشی از درد هستند، تحریک می کند و می تواند گرفتگی عضلات قاعدگی را کاهش دهد.

این تنها برخی از داروهای خانگی برای درمان دیسمنوره است که می تواند در خانه با حداقل عوارض جانبی استفاده شود. با این حال، در شرایط شدید و مزمن، مشاوره با متخصص زنان توصیه می شود.

 

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا