زنان و زایمان

درمان خارش واژن در خانه چگونه است ؟ 4 راه درمان

در اینجا برخی از درمان های خانگی برای درمان خارش واژن در خانه وجود دارد. هیچ چیز نمی تواند ناراحت کننده تر از خارش واژن باشد. خارش واژن در میان زنان بسیار رایج است. که می تواند به علت عفونت های مخمر، باکتری ها، صابون های خشن و شستشوی بدن باشد. بهترین قسمت این است که بیشتر علل خارش واژن را می توان به راحتی با داروهای طبیعی خانگی درمان کرد.

 

درمان خارش واژن

 

درمان خارش واژن :

ماست :

اگر  خارش واژن دارید، برای درمان خارش واژن توصیه می شود که مقدار زیادی ماست را مصرف کنید. عطر و بوی نامطبوع ناشی از خارش واژن را نیز از بین میبرد به این دلیل است که کمک می کند تا مخمر و باکتری های بد از بین بروند و همچنین رشد باکتری های خوب را ترویج میکند.

 

درمان خارش واژن

 

سیر :

برای درمان خارش واژن ، توصیه می شود هر روز حداقل سه گل میخک از سیر را مصرف کنید. این به این علت است که سیر حاوی خواص ضد باکتری و خواص آنتی بیوتیکی است که می تواند باعث کشتن باکتری ها و مخمر شود.

 

درمان خارش واژن

آب نمک :

برای درمان خارش واژن از آب نم استفاده کنید. هر زمان که احساس می کنید دچار خارش شدید واژن خود را با آب نمک بشویید. نمک  رشد میکروب های ناشی از عفونت را کنترل میکند. همچنین به کاهش خارش و سایر ناراحتی های مرتبط کمک می کند.

 

درمان خارش واژن

 

روغن نارگیل :

روغن نارگیل دارای مزایای بهداشتی متعددی از قبیل خواص ضد قارچی است. برای درمان خارش واژن با استفاده از روغن نارگیل، مطمئن باشید که روغن نارگیل خالص را تهیه کنید. شما می توانید روغن نارگیل را به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

 

درمان خارش واژن

 

بسیاری از روش های خانگی  برای درمان خارش واژن برای اکثر افراد مبتلا به عفونت های مخمر امن هستند. با این حال، افراد زیر نباید سعی کنند خود را بدون مشاوره پزشک درمان کنند :

  • زنان حامله
    کسی که در معرض عفونت منتقله از راه جنسی بوده است
    افراد مبتلا به عفونت مخمر مکرر
    افرادی که مطمئن نیستند علائم آنها توسط یک عفونت مخمر ایجاد شده است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : standardmedia.co.ke

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا