درمان بیماری هازنان و زایمان

آشنایی با انواع عفونت واژن همراه با معرفی درمان عفونت

سوزش، خارش و بوی ناخوشایندی فقط بعضی از نشانه های رایج انواع عفونت واژن است. اما درمان بستگی به شرایط دارد، بنابراین مهم است بدانیم کدام نوع عفونت واژن در شما وجود دارد.

عفونت واژن یا واژینیت بسیار رایج است – به طوری که اکثر زنان عفونت واژن یا التهاب را در طول عمر خود تجربه می کنند.

دکتر مور می گوید برخی از زنان به دلایلی که به طور کامل آشکار نیست، بیشتر مستعد ابتلا به عفونت واژن نسبت به دیگران هستند.

 

انواع عفونت واژن

 

چه چیزی مانع توازن طبیعی واژن می شود؟

 • دوش
  سطح هورمون تغییر کند
  آنتی بیوتیک ها
  مقاربت واژینال
  بارداری و تغذیه با شیر مادر
  انواع رایج عفونت واژن

 

عفونت مخمر:

شایع ترین نوع واژینیت، یک عفونت مخمر توسط یکی از گونه های بسیاری از قارچ شناخته شده به نام کاندیدا است. کاندیدا به طور طبیعی در بدن شما به مقدار کمی، از جمله در مهبل (واژن) زندگی می کند و معمولا باعث آسیب نمی شود.

با این حال، کاندیدا در یک محیط گرم، مرطوب، بی هوازی رشد می کند و در این شرایط می تواند تعداد زیادی رشد کند و باعث انواع عفونت واژن شود. دکتر Krause می گوید: “گونه های بسیاری از مخمر یا کاندیدا وجود دارد – کاندیدا آلبیکنس شایعترین نوع است.”

نشانه های عفونت مخمری واژن شامل ضایعه ضخیم و سفید است که بعضی از زنان به شکل مشابه پنیر توصیف می کنند.عفونت های مخمر همچنین می توانند خارش واژن و قرمزی ولو (لب های ناحیه تناسلی خارجی) و واژن را ایجاد کنند.

 

انواع عفونت واژن

 

با واژینوز باکتریایی، یک خانم ممکن است یک تخلیه ضخیم یا سفید داشته باشد یا یک لغزنده و واضح باشد. این به احتمال زیاد خارش یا سوزش نیست. بوی ماهی ممكن است قابل توجه باشد، به ویژه در هنگام مقاربت.

تریکوموناس . Krause می گوید:”از سه عفونت واژن واضح، واژنیت تریکوموناس تنها عفونت واگیردار جنسی است.”معمولا “trich” نامیده می شود و توسط یک انگل تک سلولی، trichomonas vaginalis ایجاد می شود و از طریق مقاربت از طرف شریک جنسی منتقل می شود.

علائم واژینیت تریکوموناس شبیه به سایر عفونت های واژن است: سوزش ، قرمزی و تورم ولو، با یک تخلیه واژن زرد یا خاکستری یا سبز، احتمالا با بوی ماهی. بعضی از زنان نیز درد در هنگام ادرار کردن را تجربه می کنند.

 

انواع عفونت واژن

 

درمان انواع عفونت واژن :

همه این عفونت ها می توانند درمان شوند، اما مهم است که بدانید که کدام عفونت را دارید تا دارو درست تجویز شود.

 

 

منبع: www.everydayhealth.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا