تغذیهسلامتی

روش های کاهش وزن سریع

کارشناسان رژیم غذایی اغلب می گویند که شما باید آبدارخانه، گنجه یا کابینت های خود و یخچال خود را پس از شروع یک برنامه کاهش وزن جدید، پاک کنید. من کاملا موافقم. اگر صددرصد و  به صورت جدی در فکر کاهش وزن هستید، مهم است که برای موفقیت در این برنامه کاهش وزن خود، سروسامانی به آشپزخانه خود بدهید.

کاهش وزن سریع

اما اغلب اوقات، افرادی که درصدد هستند تا از یک رژیم غذایی جدید برای خود استفاده کنند، زمان لازم برای تنظیم کامل آشپزخانه را ندارند. اگر شما زمان کوتاهی دارید، اما تصمیم جدی گرفته اید که باریک و متناسب شوید، در این مقاله یک برنامه سریع برای تمیز کردن آشپزخانه شما وجود دارد. درب یخچال را باز کنید و این سه مورد را تخلیه کنید تا میزان مصرف کالری خود را کاهش دهید و سریعتر وزن از دست بدهید.

۱- سس سالاد

به نظر می رسد سالاد، بهترین غذا در یک رژیم غذایی مناسب است. بشقاب ناهار خود را پر از سبزیجات سالم کنید و وزن خود را کاهش خواهید داد، درست است؟ اشتباه است! در بسیاری از موارد سالاد شما یک فاجعه رژیم غذایی است. و بسیاری از اوقات، سس سالاد چیزی است که بیشترین چربی و کالری را اضافه می کند. در مقادیر کم، سس سالاد خیلی هم بد نیست.

اما بار آخری که در زمان ریختن سس روی سالاد خود، مقدار آن را اندازه گرفتید، کی بود؟ کالری موجود در سس سالاد می تواند تعادل انرژی شما را برای تمام روز به هم بزند. حتی انواع بدون چربی سس ها نیز دارای تاثیر منفی هستند. اغلب این محصولات پر از شکر هستند و هنوز هم دارای کالری زیادی هستند. گزینه بهتر این است که مواد غذایی تند و طعم دهنده مانند فلفل و یا تربچه را به سبزیجات خود اضافه کنید و سس خود را تهیه کنید. و یا اینکه به سالاد خود لیموی تازه اضافه کنید.

۲- کرم قهوه طعم دار

اگر بدون طعم شیرین و شیری کرم محبوب خود در قهوه صبحانه، نمی توانید بمانید، درد شما را احساس می کنم. من به کرم فندق بیش ازحد معتاد بودم. اما زمانی که متوجه تاثیرات بهداشتی آن بر روی رژیم غذایی خود شدم، آن را قطع کردم. اگر برچسب های تغذیه ای این محصولات را بخوانید، مقدار کالری و چربی کرم های طعم دهنده خیلی هم بد بنظر نمی رسند. اما زمانی که بین خطوط را می خوانید، داستان آن خیلی هم زیبا نیست. کرم های طعم دار یکی از رایج ترین مواد غذایی هستند که ما اغلب اوقات آن را بیش از حد می خوریم.

اگر تعداد دفعات اندازه واقعی سهم خود را در میزان کالری در هر وعده، ضرب کنید، احتمالا شگفت زده خواهید شد. فکر می کنید کرم های بدون چربی بهتر هستند؟ جواب منفی است. یکی از رایج ترین منابع چربی پنهان، کرم های لبنی غیرچرب هستند. گزینه ای بهتر این است که یاد بگیریم که نوشیدنی های قهوه با طعم های سالم تر در خانه تهیه کنیم.

۳- آب میوه

باز هم، به نظر می رسد آب میوه را باید بخشی از یک صبحانه سالم رژیم غذایی سالم درنظر بگیریم. در واقع، برخی از افراد پیرو یک رژیم غذایی، کل یک وعده غذایی خود را آب میوه می نوشند. اما مرز هشدار این است که وقتی آب میوه می نوشید، در حقیقت یک لیوان پر از شکر را می نوشید. آب میوه تازه حاوی ویتامین هایی است که برای شما مناسب است، اما چرا یک میوه کامل نمی خورید؟

اما اگر بدانید که وقتی میزان کالری های موجود در یک پرتقال را با میزان کالری ها در یک لیوان آب پرتقال مقایسه می کنید، میوه ها میزان کمتری کالری دارند، ممکن است شگفت زده شوید. تازه از آن هم بهتر، خوردن آرام یک ماده غذایی کامل، رضایت بخش تر از آشامیدن یکباره و دریافت مقدار زیادی کالری است.

یکی از چیزهایی که در این غذا ها مشترک است، این است که بسیاری از افراد پیرو رژیم های غذایی معتقدند که این آب میوه ها سالم هستند زیرا حاوی مواد تشکیل دهنده سالمی هستند و یا چون بر روی برچسب آنها مواد غذایی سالم نوشته شده است.

ما اغلب غذاهایی را که دارای یک “هاله سلامت” هستند زیاد می خوریم و در نهایت چربی های اضافی، کالری و مواد تشکیل دهنده ای که برای ما مناسب نیست را مصرف می کنیم. البته، خلاص شدن از شر این غذا ها، فقط شروعی برای تمیزکردن کامل آشپزخانه شماست؛ اما اگر شما این سه غذا را از آشپزخانه خود دور کنید، قدم در راه یک رژیم غذایی سالم تر گذاشته و بدنی باریک تر خواهید داشت.

منبع: یک دکتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا