پوست و مو

کاشت مو ، روش ها و هزینه

کاشت مو، یک پدیده بسیار مورد توجه در حوزه بهداشت و درمان می باشد که با ورود خود به جامعه پزشکی، تقریبا بیشتر دغدغه های مرتبط با ریزش مو و کم پشتی موها را از بین برد. کاشت مو برای اولین بار در سال 1939 فقط به عنوان یک نظریه از سوی پزشکی اهل کشور ژاپن مطرح شد. در سال 1959 تلاش های بسیار زیاد یک پزشک آلمانی بالاخره به مرحله عمل رسید. کاشت مو روشی است که امروزه می‌توان از آن به عنوان یکی از پرطرفدارترین محورهای درمانی در میان مراجعین یاد کرد.

کاشت مو چیست ؟

کاشت مو روشی است برای بازگرداندن موهای از دست رفته انسان اما نمی توان همیشه به عنوان بهترین و یا تنها راه برگشت موهای از دست رفته آن را انتخاب کرد. در مقاله زیر به صورت کامل کلیه موارد مورد نیاز شما در مورد کاشت مو را بررسی می کنیم. برای انجام کاشت مو مراحلی نیاز است و الزاماتی وجود دارد که بدون در نظر گرفتن آن ها انجام کاشت مو موفقیت کاملی را همراه ندارد.

کاشت مو در قسمت‌های مختلف مثل موی سر، ابرو و ریش می‌توان انجام داد. اگر عمل کاشت مو به درستی انجام شود، موهای کاشته شده به طور طبیعی و خوش فرم رشد می کنند. موهای کاشته شده کاملا طبیعی و دائمی می باشند، به راحتی میتوانید آن ها را حالت دهید ، سشوار بکشید و استخر برودید. احتیاج به مراقبت ویژه ای ندارند و به هیچ عنوان نمی ریزند.

بهترین روش کاشت مو

با کمی جستجو در صفحات وب با انواع و اقسام روش های کاشت مو مواجه می شوید. از روش های استاندارد کاشت مو ( FIT و FUT ) گرفته تا انواع اسامی روش های غیر استاندارد و عجیب و غریبی که برخی کلینیک های کاشت مو بوجود آورده اند. متاسفانه برخی افراد بدون توجه به اصول اخلاقی پزشکان جهت کسب منافع بیشتر دست به انجام هر کاری می زنند. از کپی و جعل اسامی روش های کاشت مو تا ایجاد مزاحمت برای کلینیک های معتبر و صاحب نام این حیطه.

مختصر و مفید تنها دور روش کاشت مو وجود دارد : کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT . اما روش های ترکیبی و BHT و همچنین SUT یا کاشت مو با ربات هم از روش های استاندارد کاشت مو می باشند، که در واقع همان روش های ذکر شده بالا می باشد که به توضیح آن ها نیز می پردازیم.

در مورد بهترین روش کاشت مو حتما باید با پزشک متخصص پوست و مو که دارای تجربه کافی در زمینه کاشت مو باشد مشورت کنید. پزشک متخصص بعد از معاینه و بررسی کامل کلیه موارد اعم از میزان بانک موی شما، سن شما، شلی و سفتی پوست سر شما و ترجیح شما، روش مناسب کاشت موی شما را انتخاب می کند. توصیه ما به شما تبعیت از فردی است که نه تنها تحصیلات کامل در این رشته را دارد، بلکه با توجه به تجربه بالای ایشان می تواند بهترین کمک را به شما برساند.

کاشت مو به روش MFIT – کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

روش میکرو اف آی تی ( Micro FIT ) یا به اصطلاح MFIT یا UFIT جدیدترین روش کاشت مو حال حاضر دنیاست که در واقع از همان روش FIT برای کاشت مو استفاده می شود. در این روش کاشت مو بسیاری از مشکلات موجود در روش FIT حل شده و حتی امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر هم در این روش مهیا شده است . توضیحاتی که برای این روش داده شده است دقیقا مانند روش FIT است و فقط برای برداشت گرافت های مو ما بسیار ظریف و دقیق عمل می کنیم.

جدیدترین روش کاشت مو - کاشت مو به روش MFIT

در واقع روش همان روش FIT است فقط ابزارهای دقیق تر و ظریف تری که به مرور زمان ظهور پیدا کرده اند باعث شده روش FIT ظریف تر و دقیق تر انجام شود. روش FIT انقلابی در کاشت مو بود و همانطور که می دانید موفقیت عمل به دقت و مکانیزم برداشت بسیار وابسته است. در نتیجه هرچه گرافت ها ظریف تر و دقیق تر برداشت شوند کاشت موی بهتری حاصل خواهد شد.

پس روش MFIT فقط به پیشرفت این تکنیک ناب کاشت مو اشاره دارد. میکرو اف آی تی در واقع تکنولوژی جدید روش FIT است که باعث رویش طبیعی تر و مطابق با خط رویش استاندارد مو ایجاد می کند. در این روش نوین بیشتر خطاهای انسانی ناشی از خستگی و بی دقتی جراح کنترل شده است و ضمات اجرای بالاتری دارد.

هزینه کاشت مو

مهمترین مسئله در انجام هر کاری قیمت انجام آن است. کاشت مو هم از این قاعده مستثنی نیست. هزینه تقریبی کاشت مو در ایران بین 15 تا 20 میلیون تومان می باشد. این هزینه به نسبت تعداد گرافت مورد نیاز شما متغیر است.

محاسبه هزینه کاشت مو فقط با تعداد گرافت قابل محاسبه می باشد و تنها عامل تاثیر گذار روی قیمت کاشت مو به جز تعداد گرافت روش انجام کاشت مو می باشد. روش کاشت مو FIT اصولا مقداری گران تر از روش کاشت موی FUT می باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا