۷ علائم حمله قلبی که شما باید درباره آن بدانید

علائم حمله قلبی در افراد مختلف متفاوت است. در حالی که بسیاری از افراد ممکن است درد قفسه سینه را نداشته باشند، اما علائم دیگری داشته باشند. در واقع، برخی از علائم حمله قلبی حتی به قفسه سینه مربوط نیست. افراد مبتلا به کلسترول، دیابت، فشار خون بالا و یا بالای ۶۰ سالگی باید به ویژه در مورد این علائم دقت بیشتری داشته باشند.

 

علائم حمله قلبی

 

علائم حمله قلبی :

در اینجا لیستی از نشانه های هشدار دهنده و علائم حمله قلبی وجود دارد:

ناراحتی در قفسه سینه:

این نشانه قابل مشاهده و رایج ترین علائم حمله قلبی است. یک شریان مسدود شده می تواند به یک حمله قلبی با نشانه هایی از قبیل تنگی، فشار و شدت درد در قفسه سینه منجر شود. ناراحتی معمولا یک دقیقه یا بیشتر طول می کشد. باید در نظر داشته باشید که حمله قلبی بدون هیچ احساس درد به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

علائم حمله قلبی

 

 

سوزش سر دل، تهوع، درد معده و سوء هاضمه:

به نظر می رسد بسیاری از افراد قبل از حمله قلبی به این علائم مبتلا هستند. این احتمال بیشتر است که یک زن با این علائم حمله قلبی در مقایسه با یک مرد مواجه شود.

این شرایط می تواند در انزوا نیز رخ دهد. اما ترکیبی از این علائم به یک فرد مبتلا به فشار خون، کلسترول بالا باید جدی گرفته شود.

 

درد به آرامی به دست می آید:

این یک مثال کلاسیک دیگر از حمله قلبی است. علائمی که از سمت چپ بدن شروع می شود و از بین می رود. حتی یک درد دائمی و خسته کننده در بازو، علائم حمله قلبی برای بسیاری از بیماران است.

 

 احساس سرگیجه:

احساس ناگهانی سرگیجه همراه با درد شدید قفسه سینه یک علائم حمله قلبی است. این علامت لزوما نشان می دهد که فشار خون فرد ناگهان کاهش می یابد و قلب قادر نیست خون را به اندازه کافی پمپ کند.

 

علائم حمله قلبی

 

درد فک و یا گلو:

درد شکم یا گلو به خودی خود به هیچ وجه مربوط به قلب نیست . بر اساس باورهای مشترک، می تواند از سینوسی، عضلانی و یا به سادگی سرماخوردگی باشد.

اگر درد قفسه سینه در حال گسترش به سمت فک و یا گلو باشد ، می تواند علائم حمله قلبی باشد. در این موارد، مراقبت های پزشکی فوری ضروری است.

 

خروپف:

خروپف با صدای بلند می تواند نشانه ای از آپنه خواب باشد. این وضعیت زمانی است که فرد برای متوقف کردن تنفس به مدت چند ثانیه قلب فشار خون را بیشتر کند. اگر وضعیت همچنان ادامه داشته باشد، یک پزشک ممکن است پیشنهاد کند که یک تجزیه و تحلیل الگوی خواب با استفاده از دستگاه CPAP برای شناسایی تهدید احتمالی حمله قلبی انجام دهد.

 

سرفه مداوم:

یک سرفه طولانی مدت که باعث ایجاد مخاطی صورتی می شود علائم حمله قلبی است. این وضعیت زمانی است که قلب بتواند با خواسته های بدن تطابق داشته باشد. این باید بلافاصله به یک دکتر گزارش شود.

 

منبع : m.dailyhunt.in

مترجم یک دکتر

 

ارسال شده در تاریخ 25 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , قلب و عروق | 776 بازدید

۷ علائم حمله قلبی که شما باید درباره آن بدانید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است