۷ راه موثر برای از بین بردن مورچه ها به طور طبیعی

مورچه ها به شیوه های مختلف برای محیط زیست بسیار مهم هستند، اما هنگامی که به شما آسیب برسانند باید راهی را برای از بین بردن مورچه امتحان کنید. بسیاری از ما مواد شیمیایی شدید را برای از بین بردن آنها استفاده میکنیم. با این حال، این کار به طور بالقوه برای همه خطرناک است.

 

 از بین بردن مورچه

 

بنابراین، چرا از روش های طبیعی برای از بین بردن مورچه استفاده نمی کنید؟ در زیر چند روش موثر برای از بین بردن مورچه ها به طور طبیعی ذکر شده است.

 

روش های موثر برای از بین بردن مورچه ها به طور طبیعی:

۱٫ سرکه:

 

 از بین بردن مورچه

 

استفاده از سرکه، مسیرهای بویایی مورچه را مختل می کند، که باعث می شود مورچه ها به عقب رانده شوند. مخلوط کردن یک قسمت آب با بخشی از سرکه سفید و اسپری کردن این مخلوط در طول مسیر مورچه  و همچنین سطوح برای از بین بردن مورچه ها موثر است.

 

۲٫ اسانس:

 

 از بین بردن مورچه

 

مورچه ها بوی شدید را دوست ندارند، زیرا مانع از ارتباطات آنها و مسیرهای عجیب و غریب می شود. معمولا روغن اوکالیپتوس یا نخود فرنگی ترفند مناسب است، اما می توانید  ترکیب روغن های مختلف را بدست آورید. اسانس نعناع یا نخود فرنگی (۲۰ قطره) را در آب شیرین مخلوط کنید. اسپری این مخلوط را آزادانه در ورودی خانه خود هر زمان که لازم باشد اسپری کنید.

 

۳٫ لیمو:

 

 از بین بردن مورچه

 

شما حشره کش ها را خریداری نکنید . برای از بین بردن مورچه آب لیمو و آب را مخلوط کنید.اسپری این مخلوط را در مناطقی که مورچه های زیادی وجود دارند  اسپری کنید. شما هر روز باید به طور منظم اسپری کنید تا از شر آنها خلاص شوید علاوه بر لیمو سایر چربی های مرکبات مانند پرتقال، گریپ فروت و غیره، که حاوی D-limonene هستند نیز در کشتن مورچه ها موثر می باشند.

 

۴٫ پودر تالک:

 از بین بردن مورچه

 

پودر تالک مؤثر است. فقط یک پودر تالک را در اطراف خانه و سایر نقاط شناخته شده ورود مانند پنجره ها و درها بپاشید. دیگر مواد ضدعفونی کننده شامل پودر گوگرد، بوراکس، روغن گل میخک و کرم تارتار برای از بین بردن مورچه خوب است.

 

۵٫ جوش شیرین :

 

 از بین بردن مورچه

 

مخلوط مساوی از شکر و جوش شیرین تهیه کنید. این مخلوط را در جایی که مورچه ها هستند قرار دهید. شکر آنها را جذب می کند.ماده اسیدی موجود در بدن مورچه، هنگامی که آن را مصرف می کند باعث از بین بردن مورچه میشود.

 

۶٫ اسپری صابون:

 

 از بین بردن مورچه

 

صابون مورچه ها را می کشد و می تواند آنها را به طور موثر از بین ببرد. برای ساخت اسپری صابون می توانید از هر نوع مواد شوینده مایع استفاده کنید. اگر بخواهید اسپری صابون سازگار با محیط زیست را بخرید، می توانید از مواد شوینده آلی، زیست تخریب پذیر استفاده کنید.

اسپری این مخلوط به طور مستقیم بر روی مورچه ها پوشش محافظتی از مورچه ها را ایجاد می کند و باعث از دست دادن آب می شود و در نتیجه مورچه ها به دلیل کم آبی بدن می میرند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

 

ارسال شده در تاریخ 12 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی | 757 بازدید

۷ راه موثر برای از بین بردن مورچه ها به طور طبیعی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است