۳ راه آسان برای درمان پسوریازیس !

پسوریازیس اختلالی است که با افزایش سریع سلول های پوست بر روی سطح پوست مشخص می شود. این سلول های پوستی اضافی به مقیاس های نقره ای تبدیل می شوند که اغلب خشک و خارش دارند. این ممکن است منجر به تشکیل تکه های قرمز دردناک روی پوست شود. این اختلال ممکن است نشانه هایی را ایجاد کند که به صورت دوره ای به وجود می آیند و کاهش می یابند. هیچ درمانی برای پسوریازیس وجود ندارد درمانها میتوانند علائم را کنترل کنند. نشانه ها علائم پسوریازیس شامل تکه های قرمز بر روی پوست و پوست پوسته پوسته و خشک است.

 

پسوریازیس

 

تکه های قرمز ممکن است خارش داشته باشند و ممکن است اغلب احساس سوزش در اطراف منطقه را تجربه کنید. مفاصل در بدن شما نیز ممکن است سفت و متورم شوند. علل دقیق علت پسوریازیس مشخص نشده است. نظریه پذیرفته شده این است که پسوریازیس  زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی به سلول های پوست سالم حمله می کند. یک نوع سلول گلبول سفید به نام سلول T وجود دارد که عملکرد آن در مبارزه با ویروس مضر یا باکتری در بدن است.

با پسوریازیس یا سایر اختلالات خود ایمنی، این سلول های T شروع به حمله به سلول های سالم (پوست) می کنند. سلول های T به شدت فعال می تواند پاسخ های دیگر بدن را مهار کند، بنابراین منجر به تولید بیش از حد سلول های پوست و گلبول های سفید می شود. سلول های اضافی به سطح پوست حرکت می کنند و در نهایت سبب تارهای درد زودهنگام قرمز می شوند.

 اگر چه پسوریازیس به عنوان یک روش درمان وجود ندارد، علائم را می توان کنترل کرد.

پسوریازیس

 

گزینه های درمان پسوریازیس عبارتند از :

۱٫ درمان موضعی:

درمان موضعی شامل استفاده از کرم ها و لوسیون ها می شود که در زیر ذکر شده اند:

I. کورتیکواستروئیدها: کرم کورتیکواستروئید یا لوسیون تولید سلول های پوستی را کاهش می دهد، بنابراین التهاب را کاهش می دهد. 

آنها معمولا به عنوان یک درمان طولانی مدت استفاده نمی شوند، زیرا باعث ایجاد نازک شدن پوست می شوند.

 دوم آنالوگ ویتامین D: یک فرم مصنوعی ویتامین D است، آن به کاهش رشد سلول های پوست کمک می کند. 

 سالیسیلیک اسید: این درمان برای کاهش پوسته پوسته شدن پوست، ناشی از پسوریازیس استفاده می شود. که معمولا همراه با سایر داروها تجویز می شود. 

 

پسوریازیس

 

۲٫ نور درمان:

نور درمان شامل استفاده از نور خورشید یا نور مصنوعی برای کاهش التهاب و مقیاس سازی است. این به کاهش فعالیت سلول های T در بدن کمک می کند.

 

۳٫ داروهای خوراکی :

در صورت علائم شدید داروهای خوراکی تجویز می شوند. داروهایی مانند متوترکسات در کاهش تولید بیش از حد سلول های پوست کمک می کند. سیکلوسپورین یک داروی است که برای سرکوب واکنش سیستم ایمنی بدنی استفاده می شود.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : m.dailyhunt.in

 

 

ارسال شده در تاریخ 25 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 857 بازدید

۳ راه آسان برای درمان پسوریازیس !
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است