۱۷ استفاده منحصر به فرد از وازلین برای بدن

وازلین یک ماده براق با فرمول های مشخص است که احتمالا در کابینه پزشکی شما وجود دارد. این یک کرم چند منظوره است که از آن میتوان برای  براق کردن لب، بهبود سوختگی و از بین بردن بثورات پوستی استفاده کرد.

در اینجا ۱۷ مورد از موارد استفاده منحصر به فرد از وازلین برای بدن وجود دارد.

 

 وازلین

 

موارد استفاده از وازلین :

۱٫ اسکراب لب:

برای اسکراب لب شکر و مقدار کمی از وازلین را مخلوط کنید سپس این مخلوط را به آرامی بر روی لب قرار دهید.  برای بهترین نتایج در یک حرکت دایره ای لب ها را ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه لبها را بشویید.

نکته ای برای انتخاب شکر :

انتخاب شکر برای اسکراب لب بسیار مهم است. شکر قهوه ای نرمتر است، شکر گرانول سفید ساینده است و شکر کاستور بهترین نوع است.

 

 وازلین

 

۲٫ درمان ترک پا :

این ماده یکی از بهترین درمانها برای رفع ترک پاها است و پا را نرمتر می کند. این نرم کننده برای پا مفید است و همچنین کمک می کند تا تمام بدن خود را صاف و لطیف نگه دارید.

شب ها وازلین را بر پاها بمالید سپس یک جفت جوراب تمیز بپوشید و بخوابید.

 

۳٫ مراقبت از کوتیکول:

وازلین یک سم موثر برای حفاظت و تعمیر پوست خشک است و برای نرمی دست ها مناسب است.

این ماده را قبل از خواب بر دستها بمالید سپس یک جفت دستکش بپوشید.

کوتیکول ها از پروتئین مشابه پوست ما ساخته شده اند. بنابراین، هنگامی که پوست رطوبت را از دست می دهد، خشک می شوند و ترک میخورند. لایه نازک و غیر چرب وازلین با محافظت از کوتیکول ها باعث رطوبت پوست میشود و در عین حال مانع از خشکی و بهبودی پوست ترک خورده نیز می شود.

 

۴٫ برجسته ساز پوست:

ماساژ وازلین بر روی گونه های شما می تواند باعث برجسته شدن گونه ها شود.

این روش فوق العاده و آسان همچنین باعث روشن شدن پوست میشود.

 

۵٫ جلوگیری از ریزش مو:

مقدار بسیار کمی از وازلین را در کف دست خود قرار دهید و سپس آن را به موهای خود بمالید. این کار از ریزش موها جلوگیری میکند. با این حال، مراقب باشید از مقدار زیادی وازلین برای این کار استفاده نکنید.

 

 وازلین

 

۶٫ جلوگیری از رژی شدن دندان ها در هنگام آرایش :

قبل از استفاده از یک رژ لب،  وازلین را بر روی دندان ها مالش دهید تا مانع از رسیدن رژ لب به دندان ها شوید.

 

۷٫ ماندگاری عطر را طولانی تر می کند :

قبل از اینکه عطر را بر روی بدن بمالید، کمی از وازلین را روی گردن و مچ دست خود قرار دهید. شما تمام روز بوی فوق العاده ای خواهید داد.

 

۸٫ رفع زیپ های گیر کرده:

این وضعیت می تواند بسیار آزار دهنده باشد. کمی از روغن را در هر دو طرف زیپ گیر کرده بمالید و آنرا راحت بکشید.

 

۹٫ پاک کردن آرایش :

یک پنبه را آغشته به  وازلین کنید و سپس آنرا بر روی آرایش بمالید. این کار را چندین بار تکرار کنید و سپس آن را با آب گرم شستشو دهید.

 

۱۰ .جلوگیری از خستگی :

ماساژ این ماده بر روی اندام های بدن خستگی بدن را رفع میکند.

 

۱۱٫ رفع خشکی آرنج :

قبل از خواب وازلین را روی آرنج خشک و ترک خورده خود بمالید تا آنها را نرم کند و خشکی و ترک آرنج را رفع کند.

 

 وازلین

 

۱۲٫ براق شدن ابرو :

کمی از این ماده را بر روی ابرو خود قرار دهید و بعد از چند دقیقه بشویید باعث پشت پر شدن و براق شدن موها میشود.

 

مترجم یک دکتر

منبع : stylecraze.com

ارسال شده در تاریخ 6 نوامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع زیبایی , سلامتی , طب سنتی | 853 بازدید

۱۷ استفاده منحصر به فرد از وازلین برای بدن
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است