۱۱ درمان خانگی موثر برای درمان فتق

فتق می تواند یک بیماری بسیار دردناک و حتی مرگبار باشد و در حالی که توصیه های پزشکی به شدت توصیه می شود، چندین درمان فتق وجود دارد. که شامل استفاده از ریشه زنجبیل ، آلوئه ورا ، پودر فلفل سیاه و همچنین تغییرات شیوه زندگی مانند کاهش وزن ، تغییرات رژیم غذایی و تمرین است.

 

درمان فتق

 

درمان فتق :

درمان خانگی برای فتق به شرح زیر است:

آب آلوئه ورا برای درمان فتق :

به عنوان یک ترکیب طبیعی ضد التهابی و تسکین دهنده، آلوئه ورا اغلب برای افرادی که در معرض درد فتق قرار دارند، توصیه می شود . آلوئه ورا می تواند هر روز صبح در شکل آب مصرف شود . برای بهترین نتایج، می توان آن را قبل از هر وعده غذا خوردن، برای کاهش احتمال ایجاد فتق استفاده کرد.

 

درمان فتق

 

استفاده از بسته یخ برای درمان فتق :

هنگامی که از فتق رنج می برید، اغلب التهاب، قرمزی و درد در شکم یا کشاله ران دیده می شود. در حالی که این  راحتترین درمان نیست، استفاده از یک بسته یخ مستقیما به ناحیه آسیب دیده می تواند باعث انقباض و کاهش التهاب در بدن شود، و اغلب درد و نفخ گیری همراه با آن را کاهش میدهد.

 

ریشه زنجبیل برای درمان فتق :

ریشه زنجبیل باعث کاهش درد شکم و تسکین دهنده بیماری های التهابی می شود. شما می توانید این دارو را به صورت مایع از طریق آب گوشتی متمرکز مصرف کنید، یا می توانید زنجبیل خام را بخورید تا درد را کاهش دهد. شما همچنین می توانید چای ریشه زنجبیل را مصرف کنید و درد و التهاب را از بین ببرید.

 

درمان فتق

 

شیرین بیان برای درمان فتق :

فتق دیسک می تواند باعث آسیب به معده و مری شود و ریشه شیرین بیان محرک شادابی برای این قسمت های بدن شناخته شده است. مصرف چای شیرین بیان  می تواند سرعت رشد بافت های آسیب دیده را تحریک کند و همچنین می تواند درد و التهاب را به دلیل خواص ضد درد از بین ببرد.

 

از دست دادن وزن برای درمان فتق :

چاقی یکی از عوامل خطر مهم برای بیماران مبتلا به فتق است و همچنین می تواند روند بهبود را بهتر کند. اگر وزن کم کنید، بدن شما تحت فشار کمتری قرار می گیرد، وضعیت شما بهبود می یابد و علائم ممکن است به طور طبیعی ناپدید شوند.

 

درمان فتق

 

تغییر رژیم غذایی برای درمان فتق :

اگر بخواهید فتق را پیشگیری یا درمان کنید، باید از غذاهای خاصی اجتناب کنید. غذاهای تند و اسیدی و غذاهایی که هضم آن دشوار است، باید اجتناب شود. این غذاها می توانند باعث افزایش جذب معده شوند، و این باعث می شود که روند بهبودی دشوارتر شود.

 

پودر فلفل سیاه برای درمان فتق :

پودر فلفل سیاه برای مواد غذایی صرفا طعم دهنده مفیدی است . فلفل سیاه تسکین دهنده  معده و کاهنده التهاب روده است. همچنین می تواند ریفلاکس اسید معده را سرکوب کند.

 

برای درمان فتق استرس را از بین ببرید :

یک عامل مهم در تشکیل  فتق استرس و اضطراب است. هورمون های اضافی استرس در بدن می توانند اندام های بدن را تضعیف کنند و به طور کلی به سوخت و ساز بدن شما فشار بیشتری وارد کنند . مسمومیت های معده و ریفلاکس اسید همچنین می تواند تحت تاثیر استرس قرار بگیرد که می تواند خطر ابتلا به فتق دیسک را افزایش دهد. فعالیت های کاهش استرس زیاد شامل مراقبه ، یوگا، طب سوزنی ، ماساژ و همچنین استفاده از روغن های ضروری و آروماتراپی است.

 

آب سبزیجات :

یکی از ساده ترین و موثرترین راه های درمان فتق استفاده از یک لیوان آب میوه است، به ویژه یک هویج، اسفناج، پیاز و کلم بروکلی.

مواد مغذی متراکم و طبیعت ضد التهابی سبزیجات می توانند نشانه های سوزش و دردناک فتق را خنثی کنند و می توانند روند بهبودی حفره شکمی را کاهش دهند. اضافه کردن کمی نمک به آب سبزیجات یک راه عالی برای بهبود اثرات آن است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

ارسال شده در تاریخ 9 نوامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 931 بازدید

۱۱ درمان خانگی موثر برای درمان فتق
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است