۱۰ نکات زیبایی ضروری برای زنان باردار که باید بدانند.

آیا شما نگران تغییرات هورمونی در بدن خود هستید ممکن است بر زیبایی شما آسیب برساند؟ خوب، این تغییرات طبیعی هستند. هر زن چرخه هورمونی متفاوتی دارد و بنابراین بارداری یکی از آنهاست. بارداری درخشندگی طبیعی را در هر زن به وجود می آورد، اما اگر نگرانید که ممکن اینطور نباشد، در اینجا ما نکات زیبایی ضروری برای زنان باردار را آورده ایم که می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

نکات زیبایی

 

نکات زیبایی در طول بارداری:

چگونه در طول حاملگی به زیبایی نگاه می کنیم. همانطور که می دانیم یک ذهن صحیح و بدن زیبایی را افزایش می دهد، به منظور کاهش نگرانی، ما ۱۰ نکات زیبایی موثر را برای کمک به لذت بردن از زیبایی برایتان جمع آوری کرده ایم که در ادامه به آنها میپردازیم .

 

۱٫ مصرف آب آشامیدنی :

در طول بارداری شما باید در طول روز مقدار زیادی آب مصرف کنید. این کار در فیلتر کردن و شستن تمام سموم بدن شما کمک خواهد کرد. علاوه بر این، آب به حفظ مقدار مناسب مایع آمنیوتیک در بدن کمک می کند. اگر این نکات زیبایی ضروری را به برنامه روزانه خود اضافه نکرده اید، آن را به سرعت اضافه کنید، زیرا این امر برای شما و سلامت کودک شما مفید است. نوشیدن حداقل ۲ لیتر آب در روز توصیه میشود.

 

 

 ۲٫ غذای سالم مصرف کنید :

شما باید در مورد آنچه که  در طول حاملگی میخورید، بسیار محتاط باشید. توصیه می شود  یک نمودار رژیم غذایی، از جمله لیست هایی از انواع غذای مورد نیاز برای تمرکز، را تهیه کنید. این نمودار را دنبال کنید. خوردن غذای سالم یکی از نکات زیبایی برای شما و حفظ سلامت جنین است.

 

نکات زیبایی

 

 

۳٫ خواب:

خستگی یکی از علائمی است که مادران باردار در طول سه ماهه اول تجربه می کنند. استراحت مناسب بسیار مهم است، زیرا زمانی که بدن و ذهن  را جوان سازی می کند. اطمینان حاصل کنید که خواب کافی داشته باشید تا بدن شما احساس خستگی کمتری  کند.

 

۴٫ حفظ وزن مناسب :

شما باید در حین بارداری وزن خود را چک کنید. بعضی مادران ممکن است بارداری را به عنوان یک فرصت برای خوردن هر چیزی بدانند بدون اینکه در مورد وزن خود نگران باشند. در حالی که طبیعی است در بارداری مقداری وزن بدست بیاوریم اما وزن ناشی از خوردن مواد غذایی ناخواسته قطعا کمک نمی کند. همیشه به یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید، می توانید برای پیشنهادات بهتر با دکتر خود مشورت کنید.

 

نکات زیبایی

 

 ۵٫ ورزش:

ورزش کردن یکی از نکات زیبایی مهم است . تمرین های خاصی برای زنان باردار توصیه می شود. شما می توانید یوگا مانند Lamaze که مخصوصا برای سنین قبل از زایمان طراحی شده اند را انجام دهید. شما همچنین می توانید با دکتر خود مشورت کنید و راهنمایی هایی را در رابطه با ورزش های ملایم که می توانید انجام دهید، دریافت کنید.

 

۶٫ از بین بردن علائم کشش :

بیشتر خانم های باردار بعد از حاملگی از علائم کشش شکایت دارند. شما ممکن است بخواهید در مورد این مسئله از نکات زیبایی استفاده کنید. استفاده از کرم علامت کشش را کاهش میدهد با استفاده از آن به صورت روزانه و به آرامی شکم خود را ماساژ  دهید.

 

نکات زیبایی

۷٫ بهبود منحنی های شما:

لباس را به گونه ای بپوشید که منحنی های شما را افزایش دهد. بدن زن در دوران بارداری زیبا است. شکم باردار منحنی های اضافی را به بدن می دهد. این شانس را برای پوشیدن لباس هایی که بدن شما را زیبا می کند استفاده کنید.

 

۸٫ مراقبت از پوست:

در طول بارداری مراقبت از پوست خود را فراموش نکنید. نکات زیبایی در دوران بارداری شامل رژیم های مراقبت از پوست در فواصل منظم است. با توجه به تغییرات هورمون ها، ممکن است برخی از آسیب های جزئی پوستی وجود داشته باشد. شما می توانید با توجه به نوع پوست خود از محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید، اما مطمئن شوید که شامل مواد تشکیل دهنده مضر نباشند.

 

نکات زیبایی

 

 ۹٫ آرایش:

به علت تغییرات هورمونی ممکن است نقاطی روی صورت ایجاد شود . آرایش برای پوشش این نقاط مناسب است .

 

۱۰٫ آرامش:

مهمترین نکته این است که آرام باشید! مدتی دراز بکشید.بدن خود را آرام کنید این یکی از نکات مهم زیبایی است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : momjunction.com

ارسال شده در تاریخ 19 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع بارداری , زیبایی | 1,047 بازدید

۱۰ نکات زیبایی ضروری برای زنان باردار که باید بدانند.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است