گل مژه چیست ؟ | روش های درمان خانگی برای رفع گل مژه

گل مژه که در علم پزشکی به آن هوردلوم میگویند , عفونت حاد غدد چربی پلک میباشد و برآمدگی قرمزی در پوست به وجود می آورد. برای اینکه دچار گل مژه نشوید سعی کنید از تماس دست های آلوده با چشمتان خودداری کنید و از لوازم آرایشی مناسب استفاده نمایید. در صورتی که از لنز استفاده میکنید , به بهداشت و تمیزی لنز هایتان اهمیت فراوانی دهید.

گل مژه ۷الی۱۵روز زمان میبرد تا رفع شود. اما عده ای تمایل دارند تا سریع تر از گل مژه رهایی یابند.

 گل مژه .
درمان های خانگی برای رفع گل مژه:

۱/ سیب زمینی:

ابتدا سیب زمینی را رنده کنید و در یک پارچه ی تمیز بریزید و اجازه دهید ۱۵دقیقه روی پلکتان بماند. از این روش دو بار در روز استفاده کنید.

۲/ چای سبز:

چای سبز به شما کمک میکند تا سریع تر , گل مژه را رفع کنید. اجازه دهید یک کیسه چای سبز , چند دقیقه در آب گرم بماند و سپس کیسه ی چای را فشار دهید تا آب اضافی اش از بین برود.
در نهایت چشمان خود را ببندید و کیسه ی چای را به مدت ۵دقیقه روی پلک آسیب دیده بگذارید و به آرامی فشار دهید. از این روش چند بار در روز میتوانید استفاده کنید.

۳/ میخک:

میخک دارای خواص آنتی باکتریال میباشد و درمانی مؤثر برای رفع گل مژه میباشد.
اجازه دهید پنج عدد میخک , به مدت ۱۰دقیقه درون آب خیس بخورد.و میخک را فشار دهید. پارچه ای تمیز را بردارید و درون این مایع بزنید و آب اضافی اش را بگیرید و روی چشمانتان قرار دهید. از این روش ۲تا ۳بار در روز میتوانید استفاده کنید.

۴/ روغن نارگیل:

روغن نارگیل , باکتری هایی که عفونت چشم را به وجود می آورند را از بین میبرد.
برای این کار کافیست ابتدا چشمی که آسیب دیده است را با آب بشوئید و سپس کمی روغن نارگیل گرم کنید و با استفاده از پنبه روی گل مژه قرار دهید. از این روش چند بار در روز میتوانید استفاده کنید.

 

 گل مژه .

۵/ عسل:

عسل دارای خواص ضد التهابی و ضد آلرژی میباشد که به شما کمک میکند تا سریع تر از گل مژه رهایی یابید.
برای استفاده از این روش کافیست , ابتدا سه قاشق غذاخوری عسل را درون ۲فنجان آب گرم بریزید و به خوبی ترکیب کنید. در نهایت قسمتی که دچار گل مژه شده است را با این ترکیب شست و شو دهید.

 

۶/ بابونه:

مقداری برگ بابونه را در ۲لیوان آب جوش بریزید و صاف کنید و بعد از اینکه ولرم شد , پارچه ای تمیز را درون این ترکیب خیس کنید و اجازه دهید ۱۰دقیقه روی قسمتی که گل مژه دارد بماند. از این روش دو بار در روز میتوانید استفاده کنید.

۷/ آب گرم:

پنبه ای را با آب گرم خیس کنید آب اضافی اش را بگیرید , سپس چشمانتان را ببندید و اجازه دهید ۱۵دقیقه پنبه روی قسمت آسیب دیده بماند. از این روش چند بار در روز میتوانید استفاده کنید.

ارسال شده در تاریخ 15 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع چشم , داروها , درمان , طب سنتی | 1,380 بازدید

گل مژه چیست ؟ | روش های درمان خانگی برای رفع گل مژه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است