گلیسیرین برای پوست صورت معجزه میکند ( نحوه استفاده گلیسیرین )

اگر از پوست خشکی روی صورتتان رنج میبرد، ممکن است برای شما مفید باشد. این مایع روشن از روغن های چرب مشتق شده است، بی بو است و قوام ضخیم دارد. گلیسیرین هنگامی که به صورت موضعی به صورت اعمال می شود، برای افزایش رطوبت روی پوست و جلوگیری از خشکی آن مفید است . گلیسیرین برای پوست صورت مفید است و باعث نرم شدن پوست و نرم  شدن آن میشود.

 

 گلیسیرین برای پوست صورت

 

نحوه استفاده گلیسیرین برای پوست صورت  :

مرحله ۱ :

صورت خود را بطور معمول شستشو دهید.  آن را با یک حوله نرم خشک کنید تا رطوبت بیش از حد نداشته باشد، اما پوست را کمی مرطوب نگه دارید. توپ پنبه ای را با گلیسیرین خیس کن. سپس روی صورت بمالید. از مالیدن گلیسیرین روی لب ها، چشم ها و داخل بینی و دهان خود اجتناب کنید.

 

مرحله ۲ :

ماسک گلیسیرین را روی صورت خود قرار دهید. ۳ قاشق چای خوری سفالی کائولن سفید و ۱/۲ قاشق چای خوری بتونیت خاک رس به یک  ۱/۲ قاشق چای خوری گلیسیرین، ۵ قاشق چای خوری آب و ۲ قطره روغن اسانس گل رز را مخلوط کنید. با استفاده از حرکات دایره ای ماسک را روی صورت خود قرار دهید. قبل از شستن آن با آب گرم، ماسک را کاملا خشک کنید.

 

 گلیسیرین برای پوست صورت

 

نکات :

شما می توانید گلیسیرین را در اکثر داروخانه ها خریداری کنید. شما می توانید تمیزکننده صورت خانگی گلیسیرین را در دمای اتاق تا ۱۰ روز نگهداری کنید.

 

هشدارها :

  • قبل از استفاده از گلیسیرین  از اینکه حساسیت به اسید لاکتیک، اوره یا سایر مواد غیر فعال موجود در بطری گلیسیرین دارید، با پزشک مشورت کنید. گلیسیرین می تواند پوست شما را نسبت به نور خورشید حساس کند.
  •  هنگام استفاده از گلیسیرین به صورت موضعی، آن را روی کرم ضد آفتاب خود استفاده کنید.
  • اگر باردار هستید قبل از استفاده از گلیسیرین در صورت خود، از پزشک خود بپرسید.
  • عوارض جانبی نادر است و در  صورت بروز علایم مهم است که بلافاصله  مصرف را  قطع کنید .

 

منبع :livestrong.com

مترجم یک دکتر 

ارسال شده در تاریخ 8 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی | 876 بازدید

گلیسیرین برای پوست صورت معجزه میکند ( نحوه استفاده گلیسیرین )
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است