کک و مک / شیوه های زندگی ساده برای پیشگیری از بروز کک و مک

برخی از شیوه های زندگی ساده و تغذیه ای می توانند به شما در پیشگیری از بروز کک و مک کمک کنند . در این مطلب علت ایجاد کک و مک و راه های پیشگیری از آن را برایتان بیان می کنیم.

کک و مک .

شیوه های زندگی ساده برای پیشگیری از بروز کک و مک :

۱٫ اجتناب از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید :

یکی از بهترین روش های جلوگیری از کک و مک است. سعی کنید برخورد تابش خورشید به خود را از ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر محدود کنید ، این زمانی است که خورشید قوی ترین تابش را دارد.

از یک کرم ضد آفتاب خوب که دارای طیف گسترده ای یا حفاظت از UVA است استفاده کنید. قبل از خروج از خانه، همیشه کرم ضدآفتاب را اعمال کنید و هر ۳-۴ ساعت دوباره استفاده کنید. استفاده مجدد از کرم های ضد آفتاب یک اشتباه رایج از سوی زنان است. با این حال، مهم است بدانید که کرم های ضد آفتاب موضعی معمولا در چند ساعت رفع می شوند.

۲٫ اگر پوست شما حساس  است، از روش های برنزه کردن استفاده نکنید.

۳٫  برای جلوگیری از ایجاد کک و مک، که به تدریج به لکه های تیره تبدیل می شود ، باید از هر گونه هزینه ای برای برداشتن یا فشردن زیت استفاده کنید .

۴٫ همیشه چهره خود را دو بار در روز شستشو دهید.

۵٫  از سیگار کشیدن اجتناب کنید و شستن صورت با آب کلر نیز باعث تشکیل کک و مک می شود.

۶٫ همیشه بدنتان هیدراته را نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که نیازهای روزانه ویتامین E و C را برآورده می کنید زیرا منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که برای محافظت از پوست ضروری هستند.

۷٫ نوسانات هورمونی می تواند منجر به رشد کک و مک شود. با کاهش استرس و به حداقل رساندن مصرف غذاهای فرآوری شده غنی از نمک و شکر سطح هورمون خود را ثابت نگه دارید.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

پسوریازیس چیست ؟علائم، علل و درمان بیماری پوستی پسوریازیس

پوست درخشان / نکات طبیعی برای داشتن پوست درخشان در تابستان

 

منبع : www.stylecraze.com

ارسال شده در تاریخ 12 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی | 1,004 بازدید

کک و مک / شیوه های زندگی ساده برای پیشگیری از بروز کک و مک
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است