کراتین / چگونگی انجام کراتین و خطرات آن برای سلامتی انسان

کراتین عنصر طبیعی است که در مو، پوست و ناخن های شما یافت می شود. ساختار ضروری برای همه این سلولها است. دو نوع اصلی از کراتین وجود دارد. نوعی که در پوست، مو و ناخن انسان یافت می شود، آلفا کراتین نامیده می شود. تمام سلولهای آن شامل مقادیر زیادی از سیستئین ، یک اسید آمینه حاوی گوگرد هستند.

کراتین یک ساختار ضروری برای داشتن موهای سالم است. هنگامی که موهایتان شکننده یا بی روح هستند، احتمالا کراتین مورد نیاز برای حفظ موی شما کافی نیست.

 

کراتین مو

 

کراتین چگونه عمل میکند :

  • هدف از درمان صاف کردن مو است.
  • این روند نیمه دائمی است که چند ماه طول می کشد.
  • برای رسیدن به هدف  مایع مخصوص را روی موهای شما ریخته و آن را به فولیکول های موی شما با یک سطح تنظیم شده به دمای بسیار بالا متصل می کند.
  • صاف کردن مو معمولا حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد.
  • این درمان  برای افرادی که موهای کریستال یا فرفری که ضخیم تر و بافت زیاد دارند بهتر عمل می کند.

 

خطرات درمان :

صاف کردن موها با کراتین بخاطر خطرات آن در چندین کشور شامل اتحادیه اروپا و کانادا ممنوع است و تنها عنصر مورد استفاده برای صاف کردن موها نیست. فرمالدئید شایع ترین ماده نگهدارنده ای است که در این درمان استفاده می شود. خطرات جدی سلامتی برای کسانی که این درمان را به دست می آورند دارد.

 

  • فرمالدئید به عنوان عامل سرطان زایی انسان شناسایی می شود.
  • فرمالدئید که در دود سیگار پیدا شده و بوسیله سوختن چوب و سوخت های فسیلی تولید می شود، به ریه ها، بینی ها و راه های هوایی آسیب میرساند.
  • فرمالدئید همچنین ممکن است باعث ایجاد سردرد، تغییر خلق ، بی خوابی، اختلال در حافظه، اختلال در تعادل، تحریک پذیری و افسردگی شود زیرا اثر آن بر عملکرد سیستم عصبی مرکزی است.
  •  فرمالدئید می تواند باعث سقط جنین و سایر مشکلات تولید مثل شود.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید:

ماسک سفیده تخم مرغ / مزایای ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست و مو

 

 

ارسال شده در تاریخ 20 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی , سلامتی | 845 بازدید

کراتین / چگونگی انجام کراتین و خطرات آن برای سلامتی انسان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است