سه مرحله ای ساده برای کاهش وزن سریع / بر اساس علم

اشتها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. به سرعت، بدون گرسنگی، وزن کم کنید و سلامت متابولیک خود را در همان زمان بهبود دهید. در اینجا یک برنامه سه مرحله ای ساده برای کاهش وزن سریع است.

 

کاهش وزن سریع

 

سه مرحله ای ساده برای کاهش وزن سریع :

۱٫برای کاهش وزن سریع شکر و نشاسته را دور بریزید :

مهمترین قسمت کاهش قندها و نشاسته ها (کربوهیدرات ها) است.

وقتی این کار را می کنید، میزان گرسنگی شما پایین می آید و شما کالری کمتری مصرف می کنید .

در حال حاضر به جای سوزاندن کربوهیدرات برای انرژی، بدن شما شروع به تغذیه از چربی های ذخیره شده می کند.

یکی دیگر از مزایای کاهش کربوهیدرات ها این است که سطح انسولین را کاهش می دهد و کلیه های شما را از سدیم و آب خارج می کند. این باعث کاهش وزن سریع می شود.

کربوهیدرات ها را قطع کنید و شروع به خوردن کالری کمتری کنید .

به سادگی، کاهش کربوهیدرات باعث کاهش چربی در اتوپیلوت می شود.

 

خلاصه:حذف قندها و نشاسته ها (کربوهیدرات ها) از رژیم غذایی شما سبب کاهش اشتها و کاهش سطح انسولین می شود و باعث کاهش وزن بدون گرسنگی می شود.

 

کاهش وزن سریع

 

۲٫ برای کاهش وزن سریع پروتئین، چربی و سبزیجات بخورید

هر یک از وعده های غذایی شما باید شامل منبع پروتئین، منبع چربی و سبزیجات کم کالری باشد.

ساختن وعده های غذایی در این روش به طور خودکار مصرف کربوهیدرات خود را به میزان توصیه شده ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز بر می گرداند.

منابع پروتئین

گوشت: گوشت گاو، مرغ، بره و غیره
ماهی و غذاهای دریایی: ماهی قزل آلا، میگو، و غیره
تخم مرغ: تخم مرغ های کامل با زرده بهترین هستند.
رژیم های دارای پروتئین همچنین می تواند ۶۰٪ میل شما را در مورد غذا کاهش دهد و به شما این امکان را می دهد که به طور خودکار ۴۴۱ کالری کمتر در روز مصرف کنید – فقط با اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی.

هنگامی که به کاهش وزن می رسد، پروتئین پادشاه مواد مغذی است .

 • سبزیجات کم چرب
 • کلم بروکلی
  گل کلم
  اسفناج
  گوجه فرنگی ها
  جوانه های بروکسل
  کلم
  کاهو
  خیار
  قارچ
  زغال اخته
  اسفناج
  آووکادو
  لوبیا سبز

نگران نباشید بشقاب خود را با این سبزیجات کم کربن حمل کنید. شما می توانید مقدار زیادی از آنها را بدون رفتن بیش از ۲۰-۵۰ کربن خالص در روز بخورید.

رژیم غذایی که بیشتر بر گوشت و سبزیجات حاوی تمام فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی است که شما باید سالم داشته باشید.

 • منابع چربی
 • روغن زیتون
  روغن نارگیل
  روغن آووکادو
  کره

خوردن ۲-۳ وعده غذا در روز. اگر بعدازظهر را گرسنه می مانید، یک وعده غذایی چهارم اضافه کنید.

خلاصه:هر وعده غذایی را از یک منبع پروتئین، یک منبع چربی و سبزیجات کم کالری تهیه کنید. این امر شما را در محدوده ۲۰-۵۰ گرم کربوهیدرات قرار می دهد و میزان گرسنگی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 

کاهش وزن سریع

۳٫ برای کاهش وزن سریع ورزش کنید

بهترین گزینه برای کاهش وزن سریع این است که ۳-۴ بار در هفته به ورزشگاه بروید.

با بلند کردن وزنه، شما کالری زیادی را می سوزانید و از متوقف کردن متابولیسم شما جلوگیری می کند، که یک عارضه جانبی از دست دادن وزن است.

اگر بلند کردن  وزنه گزینه ی مناسب برای شما نیست، پس انجام بعضی تمرینات قلبی مانند راه رفتن، دویدن، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا کردن کافی است.

خلاصه: انجام برخی از تمرینات مقاومت مانند بلند کردن وزنه. اگر این یک گزینه نیست، تمرینات قلبی نیز موثر هستند.

اختیاری : اگر بخواهید می توانید یک روز در هفته بیشتر کربوهیدرات مصرف میکنید ، گرچه لازم نیست.

 

کاهش وزن سریع

۸ نکته  برای کاهش وزن سریع :

 1. یک صبحانه با پروتئین بالا بخورید. خوردن یک صبحانه با پروتئین بالا باعث کاهش میل و مصرف کالری در طول روز شده است .
 2. از نوشیدنی های شیرین و آب میوه اجتناب کنید. زیرا می تواند به کاهش وزن کمک کند.
 3. نیم ساعت قبل از غذا آب بخورید. یک مطالعه نشان داد که آب آشامیدنی نیم ساعت قبل از غذا باعث کاهش وزن در طی ۳ ماه می شود.
 4. نوشیدن قهوه یا چای. نوشیدن قهوه می تواند سوخت و ساز در بدن را افزایش میدهد.
 5. خوردن بیشتر غذاهای کامل و بدون فرآورده.
 6. غذا را به آرامی بخورید
 7.  هر روز خودتان را وزن کنید مطالعات نشان می دهد که افرادی که هر روز خود را وزن می کنند احتمالا وزن کمتری را مصرف می کنند و به مدت طولانی نگه می دارند
 8. خواب ضعیف یکی از قوی ترین عوامل خطر برای افزایش وزن است، بنابراین مراقبت از خواب مهم است .

 

 

منبع: www.healthline.com

ارسال شده در تاریخ 15 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , تناسب اندام | 966 بازدید

سه مرحله ای ساده برای کاهش وزن سریع / بر اساس علم
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است