کاهش سرعت فرایند پیری پوست |چگونه منافذ پوستِ صورت را باز کنیم؟

کاهش سرعت فرایند پیری پوست

کاهش سرعت فرایند پیری پوست .

 

خانمها باید بدانند , نباید در مورد نتایج استفاده از کرم های پوستی ضد چین و چروک خیلی خوش بین بود , چون بسیاری از کرم های که همه روزه در مورد آنها می شنویم , به طور موقت ظاهر خوبی به فرد می‌دهد و فرد احساس میکند پوستی نرم و شاداب تر دارد. اما متاسفانه بیشتر لوازم آرایشی که به اسم صد در صد طبیعی تبلیغ می شوند , چون در ترکیب آنها از مواد شیمیایی , عطریات و رنگ های صنعتی استفاده می شود بدون شک آثار نامطلوبی بر روی پوست می گذارد.

در این مورد خانم شارلوت وتس تولید کننده لوازم آرایشی طبیعی جمله جالبی را گفته است: « اگر چیزی را نمی توانید بخورید هرگز آن را روی پوست خود نمالید »

آفتاب دشمن شماره یک پوست است. قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم بین ساعت ۱۰ صبح الی ۴ بعد از ظهر خصوصاً در تابستان باعث خشکی پوست و ایجاد چین و چروک در پوست می شود.

اشعه ماورای بنفش بیشترین آسیب را به پوست می رساند اشعه ی ماورای بنفش بافت های کلاژن را تخریب می‌کند. بافت های کلاژن , پوست را سفت نگه میدارد و مانع افتادگی و چین و چروک میشود.

در فرایند نگهداری طبیعی پوست , پوست کهنه می افتد و پوست جدید بازسازی می شود. تشعشعات ماورای بنفش این فرایند را به هم میزند به طوری که بافت های کلاژن به هم می ریزد , و فقط ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آفتاب ماندن برای افراد دارای پوست روشن تا متوسط , فرآیند نگهداری پوست را یک هفته به هم می زند.

 

کاهش سرعت فرایند پیری پوست .

کمک به کاهش سرعت فرایند پیری پوست :

  • عسل یکی از بهترین مرطوب کننده های پوست بوده و به دلیل دارا بودن مواد آنتی اکسیدان , پوست را در مقابل اشعه ماورای بنفش محافظت می‌نماید.
  • همچنین سرکه سیب به خاطر داشتن پتاسیم فراوان باعث باز شدن منافذ پوست شده و به کاهش سرعت فرایند پیری پوست کمک می کند.
  • جالب است بدانید که ماساژ صورت با لیموی تازه به باز شدن منافذ پوست کمک می کند , اگر بلافاصله پس از ماساژ صورت کمی عسل به صورت بمالید منافذ پوست را باز کرده و باعث شادابی و جوانسازی پوست می گردد.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

لیمو / تمام راههای جوانی ،زیبایی و تقویت پوست صورت

روشن شدن پوست / ماسک های خانگی برای روشن شدن فوری پوست

ارسال شده در تاریخ 27 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , تغذیه , زیبایی , سلامتی | 942 بازدید

کاهش سرعت فرایند پیری پوست |چگونه منافذ پوستِ صورت را باز کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است