جایگزین های طبیعی و مطمئن که به جای ژل مو میتوانید استفاده کنید.

اگر از ژل مو موجود در بازار استفاده می کنید، ممکن است به فولیکول مو و پوست سرتان با مواد شیمیایی آسیب برسانید. ژل مو  حاوی فتالات، مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت پلاستیک است که باعث نقص های زایمانی و آسیب به سیستم تولید مثل مردان میشود.

اما خوشبختانه، جایگزین های امن  برای ژل مو وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. که ما در این مطلب به معرفی آنها می پردازیم.

 

 ژل مو

جایگزین های طبیعی و مطمئن ژل مو :

ژلاتین :

ژلاتین یک محصول طبیعی است که در گروهی از پروتئین های موجود در پوست، بافت همبند و استخوان های پستانداران وجود دارد. شما احتمالا  با ژلاتین به عنوان یک مواد غذایی آشنا هستید .

اما شما می توانید از ژلاتین به عنوان یک جایگزین موثر و مطمئن برای ژل موی تجاری استفاده کنید.

برای استفاده از ژلاتین به عنوان ژل مو ، ۱ قاشق چای خوری ژلاتین را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید تا کاملا حل شود. وقتی که ضخیم شد، میتوانید از آن به عنوان هر ژل مویی استفاده کنید. این محصول را می توان تا هفت در یخچال نگهداری کرد.

 

دانه کتان :

با جوشاندن ۲ قاشق غذاخوری دانه کتان در یک لیوان آب به مدت ده دقیقه می توانید یک ژل موی طبیعی تهیه کنید.

از آنجا که دانه های کتان غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ و لیگناها، گروهی از مواد شیمیایی گیاهی هستند که خواص آنتی اکسیدانی را فراهم می کند ، این ژل مو می تواند وضعیت مو و پوست سر را بهبود بخشد.

 

 ژل مو

آلوئه ورا :

ژل مو تازه ای که از برگ گیاه آلوئه ورا تهیه می شود  را می توان فریز کرد و در هر زمانی استفاده نمود.

جایگزین های دیگر برای محصولات ژل موی تجاری شامل آب شکر، آب لیمو، روغن بادام، پالپ گریپ فروت  و حتی شامپاین است.

 

مترجم یک دکتر

منبع : livestrong.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 11 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,559 بازدید

جایگزین های طبیعی و مطمئن که به جای ژل مو میتوانید استفاده کنید.
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است