ژل ضد آکنه را با استفاده از آلوئه ورا و لیمو در خانه بسازید.

ژل ضد آکنه _ آکنه یکی از شایعترین بیماری های پوست است و می تواند زیبایی و بی عیب و نقص پوست را تحت تاثیر قرار دهد. اما به استثنای جوش ها، آکنه با التهاب پوست، قرمزی و درد همراه است .

صدها لوسیون، ژل، کرم و پماد وجود دارد که برای جلوگیری و درمان زخم های آکنه استفاده می شوند . اما آیا این محصولات تجاری شیمیایی  ایمن هستند؟ بسیاری از مواد خام استفاده شده در این محصولات ممکن است به پوست شما آسیب برساند.

 

ژل ضد آکنه

 

چیزی که شما نیاز دارید یک راه حل جلوگیری و درمان آکنه، کاهش زخم ها و همچنین ایجاد پوست سالم و پرانرژی تر میباشد. به همین دلیل بهتر است که از درمان های طبیعی بسیار مؤثر و ایمن استفاده کنید.

آلوئه ورا، لیمو و عسل یکی از رایج ترین مواد طبیعی برای مراقبت از پوست است. ژل ضد آکنه آلوئه ورا – لیمو ترکیبی از این سه ماده قدرتمند است.

پوست را تمیز می کند و آکنه را پاک می کند.

این ترکیبات برای تقریبا هر نوع پوست مناسب هستند . ژل ضد آکنه نه تنها به کاهش آکنه ها کمک می کند، بلکه پوست را روشن تر و صاف تر و سالم تر میکند.

 

ژل ضد آکنه

 

نحوه تهیه ژل ضد آکنه :

  • ژل آلوئه ورا – ۱ قاشق غذا خوری
    عسل – ۱ قاشق چای خوری
    آب لیمو – ½ قاشق چای خوری

مرحله ۱: ترکیب مواد در یک کاسه

۱ قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا تازه را در یک کاسه قرار دهید.
۱ قاشق چای خوری عسل را به آن اضافه کنید.
½ قاشق چای خوری آب لیمو را اضافه کنید.
مواد را مخلوط  کنید.

 

ژل ضد آکنه

 

مرحله ۲٫ از مخلوط در ناحیه آسیب دیده برای از بین بردن آکنه استفاده کنید

پوست خود را کاملا تمیز کنید.
با استفاده از انگشت خود (یا توپ پنبه ای) ژل را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید.
بگذارید را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست بماند.
سپس پوست را با آب معمولی بشویید.
برای بهترین نتایج از ژل ضد آکنه قبل از خواب و ۳ بار در هفته استفاده کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : fabhow.com

 

ارسال شده در تاریخ 6 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی , طب سنتی | 642 بازدید

ژل ضد آکنه را با استفاده از آلوئه ورا و لیمو در خانه بسازید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است