چگونگی خلاص شدن از چربی ناحیه گردن و غبغب

گردن و غبغب یک منطقه مشترک حساس برای مردان و زنان است. در واقع، بسیاری از افراد از کلینیک های زیبایی در سراسر جهان بازدید می کنند تا چربی اضافی در ناحیه گردن و چانه  را بردارند.

گردن می تواند چربی را به چند دلیل مختلف جمع کند، اما یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی است. سایر دلایل چربی بیش از حد در گردن شما عبارتند از پیری، احتباس آب و شرایط بهداشتی، مانند کم کاری تیروئید ، سندرم کوشینگ و سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) .

بسیار مهم است که چربی گردن را کنترل کنید، زیرا چربی در گردن با بیماری قلبی، کلسترول بالا و دیابت ارتباط دارد.

چگونگی خلاص شدن از چربی ناحیه گردن و غبغب

راهی برای خلاص شدن از چربی گردن و غبغب

شما همیشه می توانید چربی بیش از حد را توسط یک جراحی زیبایی برداشته، اما رفتن زیر چاقو خطرناک و گران است.برای حل مشکل چربی گردن و غبغب ، می توانید سبک زندگی خود را تغییردهید ، تغیرات تغذیه ای و انجام تمرینات گردن را امتحان کنید. اگرچه نتایج سریع نخواهد بود، چسبیدن به یک الگوی تغذیه سالم و تمرین روزمره می تواند به خلاص شدن از چربی بیش از حد گردن و غبغب شما کمک کند.

 

۱٫ انجام تمرین چرخش گردن

بهترین راه برای از دست دادن چربی گردن یا هر چربی دیگر در بدن شما ورزش است. تمرین چرخش گردن یکی از بهترین ها وبرای خلاص شدن از چربی گردن است . باعث تقویت و تکان دادن عضلات گردن می شود. به علاوه، انعطاف پذیری گردن را بهبود می بخشد .

به طور مستقیم به جلو نگاه کنید.

به آرامی سر خود را تا آنجا که می توانید به سمت چپ حرکت دهید.

سپس، به آرامی به سمت راست ببرید.

 

۲٫ تمرینات مقاومتی جانبی را انجام دهید

یک تمرین خوب دیگر، تمرین مقاومتی است. این تمرین عضلات گردن و همچنین پشت بدن شما را تقویت می کند.

مستقیم بایستید ویا بنشینید

دست راست خود را در سمت راست سر خود قرار دهید.

به آرامی سر خود را به سمت راست بچرخانید و با دست راست خود به عقب برگردانید .

این موقعیت را برای ۱۰ تا ۲۰ ثانیه نگه دارید.

فرایند را از طرف دیگر تکرار کنید.

حدود ۱۰ تکرار، ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید.

 

۳٫ تمرین دهان را انجام دهید

ورزش دهان یکی دیگر از روش های ساده اما موثر است.

دهان خود را باز کنید.

لب پایین را روی دندانهای پایین قرار دهید.

این موقعیت را برای ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگه دارید.

سپس آرام لب خود را آزاد کنید.

این را برای ۵ تا ۷ دقیقه تکرار کنید.

این تمرین را ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید.

 

۴٫ نحوه نشستن

وضعیت خوب برای خلاص شدن از چربیهای جمع شده در اطراف گردن مهم است. در واقع، نحوه نشستن می تواند تاثیر زیادی بر روی عضلات گردن و چانه شما داشته باشد. سعی کنید مستقیما نشسته و بالای سر خود را نگه دارید. نشستن با وضعیت خوب باعث میشود که چروکهای چربی در گردن کمتر شود.

 

۵٫ مصرف کالری خود را کاهش دهید

یکی از دلایل اصلی چربی گردن، وقتی کالری بیشتری مصرف می کنید چاقی است . از این رو، کاهش مصرف روزانه کالری شما یک راه خوب برای کاهش وزن و چربی است که در قسمت های مختلف بدن مثل گردن یا شکم تجمع یافته است.

اگر مصرف کالری خود را با مصرف ۳۵۰۰ کالری در هفته کاهش دهید، می توانید حدود یک پوند در هفته را از دست بدهید.

با  یک رژیم متعادل غذا بخورید.

از غذاهای پر چرب مانند پنیر، کره، سس مایونز، غذای سرخ شده و شیرینی های چرب اجتناب کنید.

از نوشیدنی های دارای کالری مانند کولا، پانچ میوه یا آب میوه های بسته بندی شده اجتناب کنید.

غذا را با یک سالاد شروع کنید و یک لیوان آب قبل از غذا بخورید تا اشتها را کاهش دهید.

گزینه های سالم مانند آجیل و دانه را انتخاب کنید.

میوه ها و سبزیجات تازه بخورید.

 

۶٫ هیدراته کردن بدن

آب برای بدن سالم و برای حفظ وزن ایده آل بدن ضروری است. در حقیقت، اگر آب به اندازه کافی مصرف نکنید، وزن شما کاهش می یابد زیرا آب نقش مهمی در از بین بردن سموم بدن شما دارد.

برای خلاص شدن از چربی گردن، هیدراته شوید .

علاوه بر این آب اشتها را کنترل میکند و مانع از پرخوری شما می شود.

هدف نوشیدن حداقل ۸ عدد لیوان آب در روز است. با این حال، مقدار دقیق آن بستگی به وزن، جنسیت و سطح فعالیت شما دارد.همراه با آب، میوه ها و سبزیجات بیشتری مصرف کنید که دارای محتوای آب بالا هستند.

از نوشیدن ،نوشیدنی هایی مانند نوشابه،  قهوه و هر چیز که الکل دارد اجتناب کنید.

 

بیشتر بخوانید :

لاغر کردن صورت ؛ چگونه چربی صورت را از بین ببریم

ارسال شده در تاریخ 23 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع تناسب اندام , درمان | 1,089 بازدید

چگونگی خلاص شدن از چربی ناحیه گردن و غبغب
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است