چشمدرمانطب سنتی

بلفاریت چیست ؟ راه های درمان خانگی بلفاریت یا التهاب پلک

بلفاریت یک بیماری پزشکی در ارتباط با چشم است. این یک التهاب است که می تواند توسط عفونت باکتری ایجاد شود.

علائم بلفاریت عبارتند از: قرمزی، خارش، احساس سوزش و تشکیلات پوسته  مانند شوره در چشم . با توجه به ماهیت مزمن آن، بهترین درمان بلفاریت استفاده از داروهای خانگی است.

 

بلفاریت

 

درمان های مختلف برای درمان بلفاریت  :

چای بابونه :

بلفاریت

 

بابونه به طور سنتی برای درمان بلفاریت استفاده می شود. بابونه را بجوشانید و اجازه دهید سرد شود. سپس فقط 2-3 قطره در هر چشم بریزید. بابونه دارای خواص ضد التهابی است و می تواند تورم و درد ناشی از این بیماری را کاهش دهد. همچنین می توان از کیسه های چای بابونه استفاده کرد. آنها را در یخچال نگهداری کنید و آنها را روی چشم خود قرار دهید.

 

کمپرس گرم :

 

بلفاریت

 

کمپرس گرم باعث کاهش درد ناشی از بلفاریت می شود . این شرایط پوسته  پوسته شده بر روی چشمه ها ایجاد می کند، کمپرس گرم به شکستن این پوسته کمک می کند. کمی آب گرم را بردارید. دو پد پنبه را در آن خیس کنید. سپس آن را بر روی چشم ها قرار دهید.

 

روغن درخت چای :

 

بلفاریت

 

روغن درخت چای ضد باکتری  و مرطوب کننده عالی است. استفاده از روغن چای سبز، باکتری ها را می کشد و رشد آن را متوقف می کند، بنابراین آسیب بلفاریت را محدود می کند . از سوی دیگر، با خشک شدن چشم ها، خشکی را از بین می برد. روغن درخت چای را می توان با سایر روغن های مرطوب مانند روغن زیتون مخلوط و مصرف کرد.

 

عسل :

 

بلفاریت

 

عسل دارای خواص ضد باکتری است. و در نتیجه در برابر عفونت بسیار موثر است. عسل همچنین برای رطوبت پوست استفاده می شود و پایه ای برای بسیاری از لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده تجاری و خانگی است. کمی عسل را روی نوک انگشتان خود بگذارید و آن را روی چشمان خود قرار دهید.

این داروهای خانگی می توانند علائم بلفاریت را به طور موثری کنترل کنند . پس از مشاوره با پزشک، می توانید آنها را بیش از داروهای ضد باکتری مصرف کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا