چای سبز ، فایده چای سبز برای سلامتی و روش نگهداری و دم کردن چای

چینی های باستان از خواص مفید چای سبز به خوبی آگاه بودند. از آن برای موارد پزشکی به خصوص درمان سردرد و رفع افسردگی، استفاده های فراوانی می کردند. از فواید این چای صحبت های زیادی می شود. حتی چای را بهترین نوشیدنی پس از آب می دانند. چای سیاه و چای سبز هردو از گیاه واحدی به دست م یایند. تفاوت آن ها در طرز تهیه شان است.

 

فواید چای سبز

 

خواص چای سبز:

 • برای درمان ام اس مفید است.
 • برای پیشگیری و درمان سرطان بکار می رود.
 • برای درمان بیماری پارکینسون و آلزایمر کاربرد دارد.
 • سوخت و ساز بدن را بالا می برد. اکسیداسیون چربی را افزایش می دهد.
 • احتمال خطر ابتلا به بیماری های قلبی و حملات قلبی را با کاهش خطر لخته شدن خون کاهش می دهد.
 • احتمال ابتلا به سرطان مری را کاهش می دهد.
 • برای درمان رماتیسم مفصلی و بیماری های قلبی و عروقی استفاده می شود.
 • برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است.
 • آرامبخش است و رفع استرس می کند.
 • موجب کاهش وزن در افراد چاق می شود.
 • این گیاه خلط را از گلوی ملتهب پاک و اثر مواد سمی را خنثی می کند.

 

روش نگهداری و دم کردن چای سبز:

 • برای تازه و معطر ماندن چای سبز بهتر است. آن را در ظرف تیره ای بریزید. در محل تاریک و به دور از نور و رطوبت نگهداری کنید.
 • برای هر نفر یک قاشق مرباخوری چای سبز را در قوری ریخته و به ازای هریک قاشق ، یک لیوان آب داغ با دمای ۸۰ تا ۸۵ درجه سانتی گراد به آن اضافه کرده و درب قوری را به مدت ۷ تا ۸ دقیقه بگذارید. سپس آن را بنوشید.

 

میزان مصرف روزانه :

 • این جای به عنوان جایگزین مناسبی برای چای سیاه و قهوه توصیه می شود.
 • نوشیدن روزانه سه لیوان چای سبز مفید است.
 • البته مصرف خیلی زیاد این ماده غذایی مفید می تواند خطرناک باشد.

 

ارسال شده در تاریخ 9 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , تناسب اندام , طب سنتی , گیاهان دارویی , ویتامین ها | 1,001 بازدید

چای سبز ، فایده چای سبز برای سلامتی و روش نگهداری و دم کردن چای
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است