پیشگیری از سرطان پستان / معرفی راه هایی برای جلوگیری از سرطان پستان

ما در این مجله قصد داریم شما را با راه های پیشگیری از سرطان پستان که یکی از سرطان های شایع در زنان است آشنا سازیم . از شما خواهشمندیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا خطر بروز سرطان را در خود و خانواده خود کاهش دهید.

تحقیقات جدید نشان داده است که سرطان پستان می تواند مهمترین نقش سرطان در زنان بعد از سرطان ریه باشد. سرطان پستان همچنین می تواند مردان را آلوده کند. اما در زنان بیشتر دیده می شود.

 

پیشگیری از سرطان پستان

 

علل سرطان سینه عبارتند از سن، سرطان قبلی پستان ، بافت پستان ضخیم، نئوپلازی بیش از حد استروژن، وزن بیش از حد بدن، الکل، تابش اشعه، درمان هورمونی و خطر شغلی.

اما اگر بخواهید، می توانید خطر ابتلا به سرطان پستان را از طریق عادات سالم و آزمایش های غربالگری منظم کاهش دهید. در ادامه راه های پیشگیری از سرطان پستان را برایتان آورده ایم.

 

معرفی راه های پیشگیری از سرطان پستان :

۱٫ حفظ وزن در محدوده طبیعی :

یک دلیل بزرگ برای سرطان پستان وزن بیش از حد است. شما می توانید به راحتی آنچه را که می خواهید کنترل کنید. حفظ سلامت یک هدف اساسی برای هر زن است. به خصوص بعد از یائسگی. اگر شما دچار چاقی مزمن هستید، خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان را افزایش می دهید.سرطان سینه یکی از اینها است. از آنجا که اکثر استروژن بدن شما از بافت چربی بعد از یائسگی می آید. و به همان اندازه که بافت چربی زیاد باشد، سطح استروژن افزایش می یابد و خطر ابتلا به سرطان سینه بالا می رود.

 

پیشگیری از سرطان پستان

 

۲٫ ترک سیگار :

همه می دانیم که سیگار کشیدن برای سلامتی مضر است و همچنین ممکن است به سرطان ریه منجر شود. اما بسیاری از ما نمی دانیم که سیگار کشیدن نیز به طور مستقیم با بسیاری از انواع سرطانها مرتبط است.  بیشترین خطر ابتلا به سرطان سینه را در افراد سیگاری وجود دارد.

۳٫ عادت نوشیدن مشروبات الکلی را ترک کنید :

زنانی که هر روزه الکل مصرف می کنند، خطر ابتلا به سرطان سینه در آنها بالاست. حتی شواهدی وجود دارد که الکل خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد.

پیشگیری از سرطان پستان

 

۴٫ عادات غذایی سالم را کنید.

هر روز فیبر بالا و بسیاری از انواع میوه ها و سبزیجات را مصرف کنید. از غذاهای ذخیره شده و فرآوری شده تا حد ممکن اجتناب کنید.

 

۵٫ استرس را به حداقل برسانید.

امروزه استرس نقش مهمی در افزایش خطر انواع بیماری ها دارد. همچنین خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. استرس همچنین می تواند باعث کاهش سطح سیستم ایمنی بدن شود.

۶٫ انجام تمرینات منظم :

زنانی که حداقل ۳۰ دقیقه در روز ورزش میکنند، خطر ابتلا به سرطان سینه در آنها کاهش می یابد. بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که رقص برای سلامتی پستان بسیار مفید است. و خطر سرطان پستان را در بدن ۲۵٪ کاهش می دهد.

 

پیشگیری از سرطان پستان

۷٫ تغذیه شیر مادر :

تغذیه با شیر مادر خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.  تا زمانی که کودک شما را تغذیه می کند، خطر ابتلا به سرطان شما کاهش می یابد و کودک شما نیز سالم خواهد بود.

 

۸٫ قرص های پیشگیری از بارداری را مصرف نکنید :

یکی دیگر از علل عمده سرطان سینه، قرص های پیشگیری از بارداری است. با این حال، این خطر در بین جوانان بسیار پایین است. مطالعات نشان داده است که با حذف قرصهای جلوگیری از بارداری خطر ابتلا به سرطان سینه نیز کاهش می یابد.

 

۹٫ اجتناب از مصرف هورمون  پس از یائسگی :

اگر شما مجبور به هورمون درمانی پس از یائسگی هستید، آن را در اسرع وقت به پایان برسانید. زیرا خطر ابتلا به سرطان سینه را ایجاد می کند.

 

 

مترجم یک دکتر 

منبع : rupcare.com

 

ارسال شده در تاریخ 16 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , زنان و زایمان , سلامتی | 825 بازدید

پیشگیری از سرطان پستان / معرفی راه هایی برای جلوگیری از سرطان پستان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است