پیری زودرس / علت و راه های جلوگیری از پیری زودرس

پیری زودرس نتیجه سکون غدد مترشحه داخلی یا نتیجه بدی کار بعضی از آن ها می باشد. پیری نتیجه سستی و شکنندگی استخوان ها است که از کمبود غذایی حاصل می شود.

پیری نتیجه مسموم شدن خون و سمی مزمن و تصاعدی است. منابع مسمومیت متعدد است .

 

پیری زودرس .

که عبارتند از :

  • عدم پاکیزگی بدن
  • مصرف غذای ناسالم
  • تنفس غغیر کافی
  • انزوا
  • گوشه نشینی
  • ورزش نکردن
  • الکلیسم
  • سیفلیس
  • یبوست

دیگر از منابع مسمومیت بدن به همان عنوان معایب روحی است . از قبیل غضب، کینه، حسد، غبطه، ترس و اضطراب.

 

درمان و جلوگیری از پیری زودرس :

جوانه جو :

در جو که تازه سبز شده انسولین گیاهی به مقدار زیادی وجود دارد که قند خون را پایین می آورد. مصرف جو خیس کرده معده و روده ها را پاک و ضد عفونی کرده و پیری را درمان می نماید.

 

اسفناج :

داروی حقیقی مجرای دستگاه گوارش است. که به خوبی آن مجاری را پاک می کند. داروی ملینی است برای اشخاصی که دچار یبوست هستند.

 

آب لیمو با عسل :

مخلوطی از آب لیموی تازه و عسل تهیه کنید. به دستان خود بمالید. محلولی از آب لیموی تازه را اگر گاهگاه به صورت خود بمالید. پوست شما باز و روشن می شود. لطافت و تازگی پیدا کرده و چین های آن بر طرف می شود.

 

پرتقال :

حتی اگر چندین پرتقال در روز خورده شود. ترشی های آلی آن به طور کلی سوخته و نیروی کافی به انسان می دهد.

 

انگور :

انگور یا کشمش غذایی است که هضم آن برای انسان بسیار آسان است. زیرا قند انگور بدن تغییر و تبدیل وارد خون می شود. و بدن برای هضم آ« زحمتی ندارد.

انگور مقدار اوره را نیز پایین می آورد.

 

شربت مشک :

معده را تقویت می کند. امراض بلغمی را مداوا کرده برای پیران بسیار سودمند است.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

نکاتی برای کاهش روند پیری پوست

عادت هایی که باعث پیری پوست می شوند

 

 

منبع : دایره المعارف میوه و گیاهان دارویی

ارسال شده در تاریخ 13 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی , طب سنتی | 798 بازدید

پیری زودرس / علت و راه های جلوگیری از پیری زودرس
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است