ورزش سی ایکس ورکس | مراحل ورزش سی ایکس ورکس چگونه است؟

افراد زیادی با ورزش سی ایکس ورکس آشنایی ندارند. سی ایکس ورکس , ورزش جدیدی محسوب میشود و مهم ترین هدفی که این ورزش دنبال میکند , تقویت کردن عضلات مرکزی بدن میباشد. هنگامی که شما عضلاتتان را تقویت کنید , انرژی لازم برای تمرینات ورزشی را به دست می آورید.

شما در هر کشوری به دنیا آمده باشید , میتوانید در کلاس های این ورزش شرکت کنید , زیرا این ورزش از پیش طراحی شده میباشد. مدت زمانی که کلاسِ ورزش سی ایکس ورکس , به طول می انجامد کمتر از ۳۰دقیقه میباشد و دارای ۶مرحله است که در هر یک از این مراحل , عضلات مرکزی بخش های متفاوتی تقویت میشوند.

 

ورزش سی ایکس ورکس .

مراحل ورزش سی ایکس ورکس چگونه است؟

۱/ گرم کردن:

فرد در حالت دراز کش , حرکات مختلفی انجام میدهد تا عضلات مرکزی اش را آماده کند.

 

۲/ حرکات استقامتی عضلات مرکزی:

حرکاتی که توالی دارند و معمولا در وضعیت درازکش یا معلق , بر روی دستان صورت می پذیرند.

 

۳/ حرکات استقامتی ایستاده:

در حالت ایستاده حرکاتی انجام میشود و قسمت های بالایی و پایینی بدن درگیر میشوند.

 

۴/ حرکات استقامتی ایستاده۲:

در حالت ایستاده حرکاتی را انجام میدهید که تمرکز این حرکت ها بر ماهیچه های سرینی , باسن و پا میباشد.

۵/ حرکات استقامتی عضلات مرکزی۲:

در این مرحله , حرکات متنوعی انجام میشوند که تمرکزشان بر چرخش و تقویت کردن ماهیچه ی مایل بیرونی شکم است.

۶/ حرکات استقامتی عضلات مرکزی۳:

در این مرحله شما تمریناتی را انجام می دهید که باعث تقویت عضلات پشت میشود.

 

ورزش سی ایکس ورکس

 

  • اگر شما قصد دارید در کلاس های این ورزش شرکت کنید , به کش قدرتی , زیرانداز و حوله فقط احتیاج دارید.
  • اگر تمایل دارید , فشار بیشتری وارد کنید میتوانید از وزنه های(صفحه ی هالتر)کوچک , بزرگ یا متوسط استفاده نمائید.
  • شما هنگامی که در کلاس ورزش سی ایکس ورکس , شرکت میکنید , زمان به سرعت میگذرد و بعد از اتمام کلاس ها متوجه قوی شدن عضلاتتان میشوید.
  • در این ورزش علاوه بر دستیابی به اندام قوی و چربی سوزی بالا , قسمت بالایی و پایینی بدنتان با یکدیگر متناسب میشوند و همچنین این ورزش سبب سفت شدن شکم , ران , سینه , بازوها , یاق پا و دست و سیرین میشود.

ارسال شده در تاریخ 15 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , سلامتی | 962 بازدید

ورزش سی ایکس ورکس | مراحل ورزش سی ایکس ورکس چگونه است؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است