ورزش ایروبیک برای سلامت قلب ، بهترین نوع ورزش هوازی کدام است ؟

هیچ ورزشی بهترین ورزش برای همه نیست. اما ورزش ایروبیک را بهترین ورزش برای سلامت قبل می شناسند. ورزش ایروبیک برای سلامت قلب شامل حرکاتی تکراری هستند که حین انجام آنها عضلات بزرگ بازوها و پاها منقبض می شوند و از اکسیژن برای سوزاندن چربی ها که منبع اصلی سوخت بدن برای ادامه فعالیت هستند استفاده می شود. بیشتر فعالیت های ملایمی که شما هر روز انجام می دهید از گروه ورزش های ایروبیک برای سلامت قلبی هستند .

 

تمرین هوازی شما باید چهار هدف داشته باشد :

  • ورزش هوازی با استفاده از گروه های عضلانی بزرگ به طور مداوم برای یک دوره پایدار استفاده می شود.
  •  ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در روز و سه تا پنج روز در هفته  این ورزش را انجام  دهید.
  •  اهداف ورزش هوازی برای  قلب و عروق مطابق با فیزیولوژی بدن شما است
  • این ورزش به گونه است که پس از انجام مدت طولانی لذت آن را حس میکنبد .

نوع ورزش انتخابی شما یک تصمیم شخصی است، اما شما باید عوامل خاصی را در نظر بگیرید تا خطر آسیب یا عوارض را کاهش دهید و لذت بردن از ورزش را افزایش دهید.

 

ورزش ایروبیک برای سلامت قلب .

 

ورزش ایروبیک برای سلامت قلب :

ورزش ایروبیک برای سلامت قلب جز ورزش اصلی است. که برای ارتقای سلامت قلب و تناسب اندام تدوین شده است. تقریباً همه تحقیقاتی که درباره تأثیر مثبت ورزش بر افزایش توان سیستم ایمنی قلب انجام شده حول تمریناتی که به نام قلبی عروقی شناخته شده اند، دور می زنند. پیاده روی، دویدن آهسته، شنا و دوچرخه سواری از این دست ورزش ها برای سلامت قلبی هستند. توصیه های کلی درباره ورزش های ایروبیک و ورزشهای قلبی عبارتند از ۳ تا ۵ بار در هفته، هر بار ۳۰ تا ۶۰ دقیقه، با شدت متوسط (یعنی راحت باشید، ولی از بدنتان کار بکشید.)

 

گزینه های ورزشی دیگر :

پیاده روی :

پیاده روی یکی از ساده ترین و در دسترس ترین ورزش های هوازی است. به غیر از کفش های پیاده روی، هیچ تجهیزات ویژه ای نیاز ندارد. شما می توانید تقریبا در هر کجا راه بروید.

دوچرخه سواری :

دوچرخه سواری نوع دیگری از ورزش هوازی با ارزش است. شما می توانید از یک دوچرخه ثابت یا منظم استفاده کنید.

 شنا :

شنا یک ورزش هوازی عالی است، اما قبل از شروع یک برنامه، باید در نظر گرفت. ۳۰ تا ۶۰ دقیقه  در روز توصیه می شود.ایروبیک آب و پیاده روی آب، جایگزین مناسب برای کسانی است که درد مشترک دارند. شنا باعث کاهش استرس در مفاصل می شود.

 

 

ارسال شده در تاریخ 13 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , قلب و عروق | 1,237 بازدید

ورزش ایروبیک برای سلامت قلب ، بهترین نوع ورزش هوازی کدام است ؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است