هایمنوپلاستی چیست ؟ عوارض جانبی که بعد از هایمنوپلاستی رخ میدهد.

هایمنوپلاستی یک عمل جراحی برای بازسازی و ترمیم پرده بکارت از دست رفته می باشد. عمل جراحی هایمنوپلاستی (Hymenoplasty) به منظور ترمیم و یا بازسازی پرده بکارت ، بافت پاره شده را به حالت قبلی باز می گردانتد و  کیفیت باکره مانندی را ایجاد میکنند.  این عمل در اکثر موارد با استفاده از نخ بخیه نازک و قابل جذب و دوختن غشاء پوستی پرده در قسمت آسیب دیده صورت میگیرد. اما این عمل مانند جراحی های دیگر دارای عوارض جانبی می باشد که ما در این مطلب به این عوارض می پردازیم.

 

هایمنوپلاستی

 

عوارض جانبی هایمنوپلاستی :

 ۱) سرگیجه پس از هیمنوپلاستی :

تهوع و استفراغ و سرگیجه ممکن است، به عنوان یک عارضه جانبی بخاطر استفاده از بی حسی ها در حین عمل باشد. که پس از چند ساعت رفع می شود.

 

۲) درد پس از عمل پس از هایمنوپلاستی :

  •  به محض اینکه بی حسی از بین می رود. درد در زخم جراحی یا در اطراف آن ممکن است احساس شود، که با داروهای ضد درد که تجویز شده تسکین می یابد. شما باید استراحت کنید تا علائم را کنترل کنید . و از انجام کار زیاد خودداری کنید زیرا ممکن است کبودی و درد شدید ایجاد شود.
  • گاهی اوقات ممکن است خارش، تحریک یا تنش در اطراف زخم جراحی ایجاد شود. که به طور کامل در ۴-۶ هفته بهبود می یابد.

 

۳)خونریزی غیرطبیعی پس از هایمنوپلاستی :

  • به دلیل استفاده از بخیه ممکن است بعد از عمل  خونریزی خفیفی از زخم جراحی بروز کند. که علت آن راه رفتن یا فعالیت های دیگر می باشد.
  • پس از Hymenoplasty، خونریزی غیر طبیعی که ممکن است باعث تشکیل لخته خون شود .از مصرف داروهای آسپیرین و سایر داروهای ضد انعقادی حداقل ۱۰ تا ۱۵ روز قبل و بعد از عمل جراحی باید اجتناب شود.

 

۴)تخلیه غیر طبیعی واژن بعد از هایمنوپلاستی :

  • پس از Hymenoplasty،  ممکن است ترشحات غیر طبیعی از واژن و یا ترشحات کشک مانند داشته باشید.  استفاده از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت بعد از عمل ضروری است.

 

۵)التهاب یا عفونت پس از هایمنوپلاستی :

  • پس از Hymenoplasty، التهاب و یا عفونت زخم ممکن است رخ دهد .
  • التهاب یا عفونت بعد از عمل می تواند بخاطر عدم رعایت بهداشت باشد.

 

 

بیشتر بخوانید :

چرا اولین رابطه زناشویی دردناک است؟

ناحیه تناسلی دختر بچه ها و این ناراحتی ها

رابطه جنسی در دوران عقد

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 16 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع زنان و زایمان , مسائل جنسی | 1,119 بازدید

هایمنوپلاستی چیست ؟ عوارض جانبی که بعد از هایمنوپلاستی رخ میدهد.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است