نکاتی کاربردی برای مراقبت از چشم برای کاربران کامپیوتر

در دنیای امروز، کامپیوتر یکی از اجزای مهم زندگی است. بنابراین مراقبت از چشم بسیار دشوار تر شده است. روز به روز برای بقا ضروری است. چشم آینه ای از روح است که مانند پنجره ها به جهان خارج عمل می کند. چشم ها نه تنها زیبایی خود را بیان می کنند بلکه سلامت شما را نیز بیان می کنند. چشمان شما ارزشمندترین دارایی های شماست و بسیار مهم است که مراقب آنها باشید. اگر ساعتهای زیادی از کامپیوتر استفاده میکنید ممکن است در معرض تاری دید، خارش چشم و… قرار بگیرید.

در این نوشتار به بررسی نکاتی برای مراقبت از چشم ها پرداخته ایم .

نکاتی کاربردی برای مراقبت از چشم برای کاربران کامپیوتر

به طور مرتب چشمک بزنید

نشستن طولانی درمقابل  صفحه های کامپیوتر می تواند چشمان شما را خشک کند و باعث قرمزی و تحریک شود. یکی از موثر ترین نکات مراقبت از چشم در هنگام کار بر روی یک کامپیوتر، این است که چشم ها را هر لحظه بازو بسته کنید.

این کمک می کند چشم رطوبت طبیعی اش را حفظ کند و از خشکی و سایر مشکلات مرتبط با آن جلوگیری شود.

عینک های کامپیوتر برای محافظت از چشم ها

عینک های کامپیوتر به طور خاص برای افرادی که در مقابل کامپیوتر کار می کنند ساخته شده است.

این عینک ها باعث براق شدن، افزایش وضوح و آرام کردن چشمانتان میشود.

 

استفاده از نور مناسب برای  از بین بردن فشار چشم

اطمینان حاصل کنید که روشنایی اتاق که در آن کار می کنید، برای چشم شما مناسب است، زیرا ممکن است شبکیه شما را تحت تاثیر قرار دهد که منجر به ضعف بینایی می شود. از نورهای رشته ای و لامپ های شدت بالا که سایه ها را ایجاد کرده و براق می کنند اجتناب کنید.

 

موقعیت مانیتور خود را بررسی کنید

صفحه کامپیوتر شما باید ۱۵ تا ۲۰ درجه زیر سطح چشم باشد یعنی حدود ۴ یا ۵ اینچ از مرکز صفحه و ۲۰ تا ۲۸ اینچ از چشم ها اندازه گیری شود و باید در فاصله مناسب از چشمان شما قرار گیرد.

 

برای مراقبت از چشم غذای مناسب مصرف کنید

میوه ها و سبزیجات تازه را به وعده های غذایی خود اضافه کنید که حاوی ویتامین A، C و E. شما میوه ها و سبزیجات را بین زمان صبحانه تا ناهار و ناهار و شام می خورید. بهتر است هویج، خیار، پرتقال، سبزیجات برگ، گوجه فرنگی، اسفناج و محصولات لبنی را به رژیم منظم خود اضافه کنید.

 

آب بیشتری بنوشید

نوشیدن مقدار زیادی آب باعث کاهش چروک در اطراف چشم می شود.

 

استفاده از کیسه های چای برای کاهش ورم چشم

کیسه های چای استفاده شده را در یخچال قرار دهید تا خنک شود.

کیسه های چای را از یخچال و فریزر بیرون بیاورید و آنها را برای مدت زمان طولانی روی چشم خود قرار دهید.

 

تمرین چشم برای مراقبت از چشم های شما

تمرینات چشم بهترین راه برای رفع خستگی است.

پس ازهر دقیقه ۲۰ دقیقه نگاه کردن به کامپیوترنگاهی به یک جسم دور برای حداقل ۲۰ ثانیه داشته باشید.

پزشکان این را پیشنهاد می دهند و به عنوان قانون ۲۰-۲۰-۲۰ نامیده می شود.

این باعث احساس آرامش و تمرکز بر عضله در داخل چشم برای کاهش خستگی می شود .

 

بیشتر بخوانید :

علت ایجاد پف زیر چشم چیست و چه راهکاری برای بهبود آن پیشنهاد می شود؟

ارسال شده در تاریخ 21 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع سلامتی | 895 بازدید

نکاتی کاربردی برای مراقبت از چشم برای کاربران کامپیوتر
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است