نکاتی درباره مراقبت از مو برای داشتن موهایی زیبا و ابریشمی

اگر شما یکی از کسانی هستید که دائما به دنبال داشتن موهای زیبا هستید، اما خیلی خوش شانس نیستید، جستجو شما در اینجا به پایان میرسد. زیرا ما در اینجا با نکاتی درباره مراقبت از مو همراه شما هستیم.

شما میتوانید از این نکات ویژه درباره مراقبت از مو استفاده کنید تا صاحب موهای نرم و ابریشمی شوید.

 

مراقبت از مو

 

نکاتی درباره مراقبت از مو :

نکته ۱ – اولین و مهمترین چیزی که باید انجام دهید این است که بافت طبیعی موهای خود را بشناسید.

نکته ۲ – اگر از ریزش مو رنج میبرید، مصرف روی و مصرف ویتامین E و C را افزایش دهید. انجام این کار به بدن شما کمک می کند که به طور طبیعی ریزش مو را کنترل کنید.

 نکته ۳ – اگر میخواهید موهای شما به طور طبیعی بدرخشند، استفاده از روغن ماهی راه حل عالی برای شما است. روغن ماهی نه تنها باعث درخشش موها میشود، همچنین آنها را طبیعی و سالم نگه میدارد.

نکته ۴ – به رغم مراقبت خوب از موهایتان ، آیا تعجب می کنید که چرا موهای شما خیلی خشک و چروک است؟مقصر ممکن است سطح کلر موجود در آب باشد. از یک سر دوش با فیلتر استفاده کنید. این به کاهش اثرات جانبی کلر روی موهای شما کمک میکند.

 

مراقبت از مو

 

نکته ۵ – اگر میخواهید موهای سالم و براق داشته باشید، بسیار مهم است که پوست سرتان نیز سالم باشد.

نکته۶ – به دنبال رشد سریع موهایتان هستید؟ بیوتین می تواند بسیار مفید باشد چون رشد موها را تقویت میکند و باعث ضخیم تر و قوی تر شدن مو میشود.

نکته ۷ – اگر موهای چرب دارید، می توانید با استفاده از این درمان خانگی ساده از شر چربی موها خلاص شوید .

دو قاشق غذاخوری آب لیمو تازه را به نصف آوکادو (خرد شده) اضافه کنید. سپس دو تا سه قاشق غذاخوری سرکه سیب  و دو قاشق غذاخوری سس مایونز را با آنها مخلوط کنید.  این ماسک خانگی را به موهای خود بمالید و پوست خود را به خوبی برای پنج دقیقه ماساژ دهید . سپس آن را با آب گرم بشویید.

نکته ۸ – اگر می خواهید رنگ مو خود را حفظ کنید، بسیار ضروری است که از شامپو و تهویه ی رنگی استفاده کنید.

نکته ۹ – اگر می خواهید موهای خود را رنگ کنید، به یاد داشته باشید که قانون شستن – سایه ای را انتخاب کنید که ۲-۳ سایه سبک تر از رنگ موی اصلی شما باشد.

 

همراه با تمام این نکات و ترفندها، ما می خواهیم یک نکته دیگر را به لیست اضافه کنیم که نه تنها برای موهای شما بلکه برای سلامت کلی شما مفید است .اینکه رژیم غذایی خود را با خوردن میوه ها و سبزیجات تازه مدیریت کنید.

 

مترجم یک دکتر

منبع : stylecraze.com

ارسال شده در تاریخ 2 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 786 بازدید

نکاتی درباره مراقبت از مو برای داشتن موهایی زیبا و ابریشمی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است