چگونه می توان تورم صورت را پس از جراحی زیبایی با درمان های خانگی کاهش داد

بعد از جراحی زیبایی، تورم صورت کاملا طبیعی است. اگر به تازگی چهره سازی کرده اید و صورت شما متورم شده است، بسیار مهم است که عصبی نباشید و بدانید که این بخشی از روند طبیعی درمان است. در این مقاله ما به شما برخی نکات را در جهت کاهش سریع تورم صورت پس از جراحی زیبایی با داروهای خانگی می گوییم. این طبیعی است که تورم صورت شما تا ۲ هفته پس از جراحی افزایش یابد. بعد از این دوره، ممکن است تورم صورت شما کمی تا دو ماه افزایش پیدا کند، اگر چه می توانید تورم چهره ای را با ایده های زیر کاهش دهید.

چگونه می توان تورم صورت را پس از جراحی زیبایی با درمان های خانگی کاهش داد

استفاده از یخ

تورم صورت بین ۱ تا ۲ روز پس از جراحی همراه با کبودی یا فشار روی صورت است.

در طول این زمان، بهترین چیزهایی که می توانید انجام دهید این است که از خوردن غذاهای شور اجتناب کنید زیرا نمک آب بدن شما را حفظ کرده و التهاب را افزایش می دهد.

همچنین توصیه می کنیم یخ را روی صورت خود قرار دهید .

 

گیاهان برای کاهش تورم صورت

دو گیاه دارویی هستند که از داروهای خانگی عالی برای تورم صورت هستند .

پیدا کردن و آماده شدن آنها آسان هستند. این گیاهان آویشن و مرزه می باشد. کافیست مقداری از گیاهان را در آب ریخته و بجوشانید سپس مایع را صاف کرده و آن را روزانه بنوشید.

این نوشیدنی برای کاهش تورم در مفاصل نیز مفید است.

روش دیگر برای کاهش تورم پس از جراحی در صورت ، استفاده از غذاهای مختلف است که خواص ضد التهابی آنها شناخته شده است. بهترین راه استفاده از این گیاهان گنجاندن  آنها در رزیم غذایی می باشد ، این گیاهان عبارتند از:

زنجبیل

فلفل تند

جعفری

بروملین

یکی دیگر از روشها برای کاهش تورم صورت، ماساژ ناحیه تورم با استفاده از لوسیون ملایم است .

ماساژ باید از مرکز چهره به سمت بیرون و از بالا به پایین باشد.

این حرکت باعث از بین رفتن تورم به ناحیه بیرونی صورت و سپس به گره های لنفاوی می شود.

نکته جالب دیگر برای از بین بردن تورم صورت این است که گره های لنفاوی را ماساژ دهیم زیرا آنها مسئول از بین رفتن التهاب در بقیه بدن هستند. این ماساژ باید ملایم باشد و به یاد داشته باشید که گره های لنفاوی در بالای گردن قرار دارند.

 

خواب خود را تا حد ممکن افزایش دهید

یک جنبه بسیار مهم این است که اگر بعد از عمل جراحی بینی سر درد دارید خواب خود را افزایش دهید.

سر خود را بر روی بالش و بالاتر از بدن خود قرار دهید .

پس از عمل جراحی صورت، فک و یا مغز، نگه داشتن سر بالاتراز بدن شما می تواند مانع از جابجایی مایعات بدن در بافت چهره شود. یک روش خوب این است که دو یا سه بالش زیر سر و پشت خود قرار دهید. این امر جریان خون را در چهره شما بهترخواهد کرد و برخی از درد هایی که به علت جراحی می باشد را کاهش می دهد.

 

یکی دیگر از روش بسیار معقول استفاده از یک دارو ضد التهابی (قرص یا کرم) است که از نظر پزشکی تجویز شده است تا تورم همراه با درد را کاهش دهد. اطمینان حاصل کنید که قبل از مصرف هر دارو پس از جراحی با دکتر خود مشورت کنید. با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید که تورم نتیجه یک عفونت یا یک مشکل بهداشتی دیگر نباشد . اگر از یک عفونت یا بیماری رنج می برید، پزشک شما به شما کمک خواهد کرد که یک درمان مناسب تر پیدا کنید.

 

بیشتر بخوانید :

قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی چه باید کرد ؛ مراقبت های بعد از جراحی بینی

ارسال شده در تاریخ 21 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان , زیبایی | 1,357 بازدید

چگونه می توان تورم صورت را پس از جراحی زیبایی با درمان های خانگی کاهش داد
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است