مواد سفیدکننده و ناباروری /سفید کننده های حاوی کلر و دیوکسین

مواد سفیدکننده ای که برای سفید کردن لباس ها و سطوح در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب حاوی کلر می باشند. مواد سفیدکننده کلر دار برای سلامت انسان مضر هستند. همچنین سبب آلودگی محیطی نیز می شوند.

آلودگی طولانی مدت با مواد کلر دار می تواند سبب مشکلاتی شوند.

 

مواد سفیدکننده

 

 مشکلات استفاده از مواد سفیدکننده :

مشکلات هورمونی
ناباروری
کاهش تعداد اسپرم
تضعیف سیستم ایمنی
اختلالات یادگیری
تغییرات رفتاری
صدمه به پوست
صدمه به کبد و کلیه ها

نوزادان، شیرخواران، کودکان، زنان زایمان کرده و سالمندان نسبت به سایرین در معرض آسیب بسشتری در برابر عوارض مواد سفید کننده می باشند.

با توجه به تاثیر مواد سفیدکننده حاوی کلر برسلامت، نباید برا ی تمیز کردن لباس زیر از آن ها استفاده کرد. چون تاثیر قابل ملاحظه ای بر سلامت دارد. همچنین باعث صدمه به محیط نیز خواهد گردید.

خانم هایی که از مواد سفیدکننده به طور مکرر استفاده می کنند. بیشتر در معرض مشکل ناباروری و مخاطرات دیگر قرار می گیرند.

مواد سفیدکننده دیگری که در سال های اخیر توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است. دیوکسین است. که سبب بروز برخی مشکلات باروری می شود.

دیوکسین در بسیاری از فرآیند صنعتی به طور تصادفی تولید می شود.

این فرآیندها شامل:

سوزاندن ناقص زباله های بیمارستانی و شهری
ساخت پلاستیک
ساخت مواد شیمیایی
ساخت  حشره کش ها
ساخت علف کش ها

دیوکسین از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف و در پدهای بهداشتی که پوشش داخلی آن از مواد پتروشیمی غیر استاندارد تهیه می شود. به میزان بالایی آزاد می شود.

این سموم بلافاصله پس از ورود به بدن در سیستم غددی و DNA وارد می شود. سپس تغییراتی را ایجاد می کند. این تغییرات به نسل های بعد منتقل می گردد.

لذا توجه به استفاده از مواد سفیدکننده ، وسایل بهداشتی شخصی و مواد یک بار مصرف استاندارد توصیه می گردد.

ارسال شده در تاریخ 11 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع بارداری , داروها , درمان , زنان و زایمان | 1,051 بازدید

مواد سفیدکننده و ناباروری /سفید کننده های حاوی کلر و دیوکسین
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است