درمانمسائل جنسی

علت درد آلت تناسلی چیست و چگونگی درمان آن

درد آلت تناسلی می تواند بر پایه، شفت یا سر آلت تناسلی تاثیر بگذارد. این می تواند بر پوست آلت تناسلی نیز تاثیر بگذارد. احساس خارش، سوزش یا خشونت ممکن است با درد همراه باشد. درد شکمی می تواند یک نتیجه از حادثه یا بیماری باشد و این می تواند مردان را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد.

 

درد آلت تناسلی

 

درد می تواند بسته به نوع بیماری متفاوت باشد. اگر آسیب داشته باشید، درد ممکن است شدید باشد و ناگهان رخ می دهد. اگر بیماری دارید، درد ممکن است خفیف باشد و ممکن است به تدریج بدتر شود.

هر نوع درد آلت تناسلی باعث نگرانی می شود، به خصوص اگر در حین نعوظ اتفاق بیافتد ، مانع از ادرار شدن یا همراه با تخریب، زخم، قرمزی یا تورم می شود.

 

 

علل احتمالی درد آلت تناسلی :

بیماری پیرونی :

بیماری پیرونی  زمانی شروع می شود که یک التهاب باعث ایجاد بافت اسکار در امتداد بالا و پایین تر از شفت آلت تناسلی شود . از آنجا که بافت اسکار در کنار بافت هایی که در طول نعوظ سخت می شود، شکل می گیرد، ممکن است متوجه شوید که آلت تناسلی شما هنگامی که درست است، خم می شود. بیماری ممکن است بعد از خم شدن یا ضربه زدن شروع شود، اگر اختلال بافت همبندی دارید یا اگر التهاب سیستم لنفاوی یا عروق خونی شما وجود داشته باشد. درد آلت تناسلی ممکن است در برخی از خانواده ها اجرا شود یا ممکن است به علت ناشناخته رخ دهد.

 

درد آلت تناسلی

 

پریاپیسم :

پریاپیسم باعث ایجاد درد آلت تناسلی  ، نعوظ دردناک و طولانی می شود. این نعوظ می تواند حتی زمانی اتفاق  افتد که شما نمی خواهید رابطه جنسی داشته باشید. به گفته کلینیک مایو ، این مشکل بیشتر در پسران بین 5 تا 10 ساله و مردان 20 تا 50 ساله است. اگر این اتفاق افتاد، باید در اسرع وقت درمان کنید. این آسیب ممکن است شما را از داشتن نعوظ در آینده محروم کند.

 

پریاپیسم می تواند به علت موارد زیر باشد:

عوارض جانبی داروهای مورد استفاده برای درمان مشکلات نعوظ یا داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی
اختلالات لخته شدن خون
اختلالات سلامت روان
اختلالات خون مانند لوسمی یا کمخونی سلول داسی شکل
مصرف الکل
استفاده غیر قانونی مواد مخدر
آسیب به آلت تناسلی یا نخاع

 

بالانیتیس:

بالانیتیس عفونت پوستی و سر آلت تناسلی است. این معمولا بر مردان و پسران تاثیر می گذارد که بر اساس مزاج به طور منظم آلت را شستشو نمی دهند و یا اینکه ختنه نشده اند، اگر چه کسانی که ختنه شده اند نیز می توانند درد آلت تناسلی را تجربه کنند. اگر شما یک عفونت مخمر، یک عفونت انتقال یافته از بیماری جنسی (STI) یا آلرژی به صابون، عطر یا سایر محصولات دارید نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوید.

 

عفونت های منتقله از راه جنسی :

عفونت با STI باعث ایجاد درد آلت تناسلی می شود. STI هایی که باعث درد می شوند عبارتند از:

کلامیدیا
سوزاک
تب خال ناحیه تناسلی
سیفلیس
عفونتهای دستگاه ادراری (UTI

 

درد آلت تناسلی

 

 

عفونتهای دستگاه ادراری (UTIs) :

عفونت دستگاه ادراری (UTI) در زنان شایع تر است، اما همچنین می تواند در مردان اتفاق  افتد. UTI هنگامی اتفاق می افتد که باکتری ها حمله می کنند و دستگاه ادراری را آلوده می کنند.

 

صدمات :

مانند هر بخش دیگری از بدن شما، یک آسیب به آلت تناسلی شما آسیب می رساند و باعث درد آلت تناسلی میشود.

 

فیموز و پارافیموز :

فوموز در مردان بی تجربگی اتفاق می افتد زمانی که مزاج از آلت تناسلی بیش از حد تنگ است و نمی تواند از سر آلت تناسلی خارج شود. این معمولا در کودکان اتفاق می افتد.

پارافیموز یک اورژانس پزشکی است، زیرا می تواند ادرار کردن را متوقف کند و باعث مرگ آلت تناسلی شود.

 

سرطان :

سرطان آلت تناسلی یکی دیگر از علل درد آلت تناسلی است، اگرچه غیر معمول است. بعضی عوامل باعث افزایش شانس ابتلا به سرطان می شوند از جمله:

سیگار کشیدن
داشتن یک عفونت ویروسی پاپیلومای انسانی
پسوریازیس

 

درد آلت تناسلی

 

گزینه های درمان درد آلت تناسلی :

درمان درد آلت تناسلی بستگی به وضعیت یا بیماری دارد:

تزریق پلاک هایی بیماری پریونی را نرم می کند و یک جراح می تواند آنها را در موارد شدید از بین ببرد.

تخلیه خون از آلت تناسلی با استفاده از سوزن کمک می کند. دارو همچنین ممکن است میزان خونریزی به آلت تناسلی را کاهش دهد.

آنتی بیوتیک ها UTIs و برخی از STI ها را شامل می شوند، از جمله کلامیدیا، گونوره و سیفلیس. آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد قارچی همچنین می توانند در درمان آلت تناسلی موثر باشند.

داروهای ضد ویروسی می توانند به کاهش درد آلت تناسلی کمک کنند.

کرم های استروئیدی روی آلت تناسلی شما نیز می تواند به درمان  درد آلت تناسلی کمک کند. در برخی موارد، عمل جراحی ضروری است.

 

منبع : healthline.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا