مسائل جنسی

رابطه جنسی دردناک چگونه است ؟ آشنایی با راه های کاهش درد

رابطه جنسی دردناک در هنگام نزدیکی بسیار ناراحت کننده میباشد و باعث میشود هر دو طرف نتوانند از انجام این رابطه لذت ببرند. همانطور که میدانید داشتن رابطه جنسی برای سلامتی مفید میباشد اما در صورتی که این رابطه جنسی همراه با درد باشد میتواند مشکلاتی را برای سلامتی به وجود آورد. هر گونه درد در هنگام مقاربت نشانه ای از یک مشکل است که نیاز به درمان دارد.

هر دو مسائل فیزیکی و روانشناختی میتوانند باعث رابطه جنسی دردناک شوند , خوشبختانه گام هایی وجود دارند که میتوانید برای کمک به برقراری رابطه جنسی لذت بخش , از آنها استفاده کنید.

 

رابطه جنسی دردناک

 

چه عواملی باعث رابطه جنسی دردناک میشوند؟

برخی از عواملی که ممکن است موجب رابطه جنسی دردناک شوند که عبارتند از:

1/ خشکی واژن:

این مورد شایع ترین علت ایجاد درد در زمان مقاربت در زنان میباشد. خشکی واژن یا کمبود رطوبت در واژن گاهی به علت مصرف برخی از داروهای خاص در زنان به وجود می آید.

 

2/ بارداری:

درحالی که بسیاری از زنان از یک رابطه جنسی در طول دوران بارداری خود لذت میبرند ممکن است برخی زنان در این دوران , رابطه جنسی دردناک را تجربه کنند و این مورد به علت بزرگ شدن رحم در دوران بارداری میباشد.

 

رابطه جنسی دردناک

 

3/ یائسگی:

در زمان یائسگی , سطح تولید هورمون استروژن در زنان کاهش می یابد , با کاهش پیدا کردن این هورمون , دیواره های واژن شروع به خشک شدن و نازک شدن میکنند و به همین دلیل زنان در دوران یائسگی رابطه جنسی دردناک را تجربه میکنند.

در زنان ترس , اضطراب و تجربیات جنسی منفی میتوانند باعث جلوگیری از تحریک آنها شود و سبب شود رابطه جنسی دردناک برای آنها به وجود آید.

 

آشنایی با راه های کاهش درد در هنگام رابطه جنسی:

1/ به پزشک مراجعه کنید:

اولین راه برای درمان رابطه جنسی دردناک مراجعه به پزشک میباشد.‌از آنجایی که رابطه جنسی دردناک میتواند نشانه ای از یک مشکل باشد , پزشک میتواند سابقه ی شما و داروهایی که استفاده میکنید را مورد بررسی قرار دهد. گاهی اوقات انجام کارهایی ساده مانند تعویض دارو یا درمان عفونت میتوانند به کاهش درد در هنگام رابطه جنسی کمک کند.

رابطه جنسی دردناک

2/ از روان کننده ها استفاده کنید:

اگر خشکی واژن علت رابطه جنسی دردناک میباشد میتوانید از روان کننده ها در قالب کرم و یا ژل برای رطوبت بخشی به واژن استفاده کنید.

3/ مزایا و معایب هورمون درمانی را بشناسید:

برخی از زنان یائسه که در معرض رابطه جنسی دردناک هستند از استروژن درمانی استفاده میکنند اما شما قبل از انجام این کار باید درباره مزایا و خطرات هورمون درمانی با پزشکتان مشورت کنید , زیرا هورمون درمانی میتواند بر رابطه ی جنسی کیفیت مثبت و یا منفی بگذارد.

 

رابطه جنسی دردناک

4/ موقعیت جنسی جدیدی را امتحان کنید:

اگر یک موقعیت جنسی خاص موجب ایجاد درد و ناراحتی در زمان مقاربت میشود , میتوانید موقعیت های جدیدی را امتحان کنید تا ببینید کدام پوزیشن با شما سازگار تر است.

 

5/ با شریک جنسی خود صحبت کنید:

مسائل عاطفی میتوانند منجر به رابطه جنسی دردناک شوند , مهم است که با شریک زندگی خود درباره آنچه که شما را در هنگام رابطه جنسی آزار میدهد صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که رابطه جنسی دردناک میتواند نشان دهنده ی یک مسئله جدی باشد به همین دلیل مهم است که به آن رسیدگی کنید تا بتوانید از زندگی جنسی خود نهایت لذت را ببرید.

 

منبع:
everydayhealth.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا