مسائل جنسی

جلوگیری از ایدز / راه های مفید برای جلوگیری از ایدز را بشناسید.

برای هدایت یک زندگی شاد و سالم، اقدامات پیشگیرانه زیر باعث جلوگیری از ایدز می شود.

هیچ درمان خانگی برای ایدز وجود ندارد . با استفاده از داروهای خانگی می توانید ایمنی کلی خود را بهبود ببخشید که برای جلوگیری از ایدز بسیار ضروری است. هنگامی که از اچ آی وی رنج می برید. برای تقویت ایمنی بدن چندین راه خانگی وجود دارد.  قوی ترین سلاح برای مقابله با ایدز رعایت نکات ایمنی جنسی است.

 

جلوگیری از ایدز

 

درمان های خانگی برای ایدز عمدتا به اقدامات پیشگیرانه ای که برای جلوگیری از این اختلال مرگبار استفاده می شود اشاره می کنند. امروزه ایدز یکی از دشمنان مضر و مرگبار انسان است. در سال 1981، ایدز در افراد همجنس گرا کشف شد. ایدز یک قدم به سوی تخریب سیستم ایمنی توسط یک ویروس مضر و خطرناک است که به علت کمبود ایمنی ایجاد می شود.

 

روش های جلوگیری از ایدز  :

 

تک همسری :

برای جلوگیری از ایدز ، برقراری ارتباط سالم بین دو نفر بسیار مهم است. داشتن رابطه جنسی با شرکای متعدد، کارگران جنسی و مصرف کنندگان مواد مخدر، شانس ابتلا به آلوده شدن را افزایش می دهد. بنابراین، همیشه توصیه می شود این توجه را به منظور جلوگیری از اچ آی وی اچ آی وی حفظ کنید.

 

جلوگیری از ایدز

ایمن جنسی: 

استفاده از کاندوم در طی مقاربت باعث محافظت از تماس با ویروس می شود. اطمینان حاصل کنید که از کاندومی با کیفیت خوب استفاده کنید  و اگر کاندوم در طی مقاربت پاره شود، بلافاصله از یکی دیگر استفاده کنید.

 

 

تغذیه برای افزایش ایمنی :

سبزیجات تازه ، میوه ها و پروتئین ها  ، و همچنین کل دانه ها، منابع خوبی برای تغذیه هستند. غذا در تقویت قدرت، افزایش ایمنی و تامین انرژی بالا نقش زیادی دارد . در حالی که مبتلا به HIV است، مصرف مواد مغذی بسیار مهم است.

ایدز یک مشکل تهدید کننده زندگی است که به علت آگاهی و دانش نامناسب رخ می دهد و می تواند زندگی مردم بیگناه را خراب کند. نوجوانان باید در مورد تمام راه های ممکن برای مقابله با ایدز آموزش ببینند.

 

 

چگونه HIV انتقال می یابد ؟

اچ آی وی از طریق تماس با مایعات بدن انسان، مانند بزاق، خون یا مایع منی منتقل می شود؛ به عنوان مثال، ممکن است از نظر جنسی قابل انتقال باشد. با این حال، ممکن است از طریق مایعات واژینال و شیر مادر نیز انتقال یابد و از این طریق می تواند از مادر به فرزند در فرایند زایمان، تغذیه با شیر مادر انتقال یابد.

 

جلوگیری از ایدز

 

اچ آی وی قابل درمان است؟

در حالی که HIV درمان نمی شود ، اما شرایطی است که می تواند با درمان ضد رتروویروس (ART) به خوبی مدیریت شود. ART میتواند ترکیبی از داروها باشد یا یک دارو واحد (یکنواختی) که هدف آن کاهش میزان ویروس در بدن بیمار است. که همچنین می تواند به شدت خطر انتقال را کاهش دهد.

 

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا