درمانمسائل جنسی

آشنایی با راه های افزایش میل جنسی در زنان که باید بدانید

راه های افزایش میل جنسی چیست؟

کاهش میل جنسی موجب ناراحتی اشخاص و مشکلاتی در کیفیت زندگی آنها میشود. در صورتی که برای افزایش میل جنسی به پزشک مراجعه کنید , پزشک شما ممکن است علاوه بر پرسش هایی در رابطه با سابقه پزشکی تان , بررسی هایی بر روی شما انجام دهد به عنوان نمونه لگن شما را مورد بررسی قرار میدهد و تغییرات جسمی که باعث کاهش میل جنسی شده است را ارزیابی میکند مانند نازک شدن بافت های دستگاه تناسلی , خشکی واژن ‌و یا نقاط تحریک کننده تان را ارزیابی میکند.

همچنین پزشک ممکن است از شما بخواهد تا آزمایش خون انجام دهید تا سطح هورمون های شما را بررسی کند و و بتواند مشکلات تیروئید را تشخیص دهد.

 

افزایش میل جنسی

 

راه های زیادی برای افزایش میل جنسی زنان وجود دارد .

آموزش جنسی , مشاوره و بعضی اوقات داروها و هورمون درمانی ممکن است توصیه شوند.

آموزش و مشاوره جنسی:

صحبت کردن با مشاور متخصص یکی از راه های افزایش میل جنسی میباشد زیرا او میتواند تکنیک هایی را برای افزایش میل جنسی به شما پیشنهاد دهد.

داروها:

پزشک از شما میخواهد داروهایی که اخیرا مصرف کرده اید را مرور کنید تا ببیند آیا به علت مصرف این داروها میل جنسی شما کاهش یافته است یا خیر؟

به عنوان مثال برخی داروها مانند داروهای ضدافسردگی مانند پاروکستین و فلوکستین ممکن است باعث کاهش میل جنسی شوند. در کنار مشاوره , پزشک ممکن است داروهایی برای افزایش میل جنسی تجویز کند بهتر است بدانید هر چند این داروها میل جنسی شما را افزایش میدهند اما احتمال دارد عوارضی جانبی مانند سرگیجه , حالت تهوع و خستگی را به همراه داشته باشند.

افزایش میل جنسی

هورمون درمانی:

خشکی یا کوچک شدن واژن (آتروفی واژن) ممکن است به نوبه خود میل جنسی شما را کاهش دهد. استروژن میتواند به کاهش علائم آتروفی واژن کمک کند. استروژن در فرم های گوناگونی موجود است از جمله: قرص ها , اسپری ها و ژل ها. شما میتوانید در رابطه با خطرات و مزایای هر کدام از این فرم ها با پزشک مشورت کنید.

همچنین هورمون های مردانه مانند تستوسترون نقش مهمی در عملکرد جنسی زنان دارند اما دقت داشته باشید که مصرف آن باعث آکنه , اضافه وزن و تغییرات رفتاری میشود.

شما میتوانید با تغییراتی در سبک زندگی , میل جنسی خود را افزایش دهید.

در ادامه به برخی از تغییرات مثبت برای افزایش میل جنسی خواهیم پرداخت:

ورزش کنید:

تمرینات هوازی منظم میتوانند علاوه بر افزایش سلامت روان , میل جنسی را افزایش دهند به همین دلیل توصیه میشود ساعاتی از روز را به ورزش کردن اختصاص دهید.

 

استرس را مدیریت کنید:

راهی برای مقابله با استرس ناشی از مسائل اقتصادی , اجتماعی و … پیدا کنید تا استرس را بتوانید مدیریت کنید. کاهش استرس نقش بسزایی بر افزایش میل جنسی دارد.

 

افزایش میل جنسی

 

با شریک خود ارتباط برقرار کنید:

با شریک جنسی خود ارتباطی صادقانه برقرار کنید . زوج هایی که با یکدیگر رابطه احساسی قوی دارند کمتر با کاهش میل جنسی روبه رو میشوند.

 

عادت های اشتباه را ترک کنید:

سیگار کشیدن و مصرف موادمخدر یا نوشیدن الکل میتواند باعث کاهش میل جنسی شود و یکی از موثرترین روش ها برای افزایش میل جنسی کنار گذاشتن این عادت های اشتباه میباشد.

 

روی ذهن خود کار کنید:

افکار جنسی خود را تغییر دهید. برخی افراد هنگام رابطه جنسی با شریک خود احساس گناه میکنند که این امر نقش زیادی بر کاهش میل جنسی آنها دارد.

 

از روان کننده ها استفاده کنید:

در صورت استفاده از روان کننده ها اصطحکاک و تحریک کاهش می یابد که یکی از عوامل موثر بر افزایش میل جنسی محسوب میشود. شما میتوانید روان کننده ها را از داروخانه خریداری کنید.

 

به اندازه کافی بخوابید:

هنگامی که نیاز به خواب دارید و خسته هستید میل جنسی کاهش می یابد به همین دلیل توصیه میشود ساعات خواب خود را تنظیم کنید.

 

افزایش میل جنسی

 

طب سوزنی را انجام دهید:

طب سوزنی تمرین باستانی چینی میباشد که توصیه میشود افرادی که با کاهش میل جنسی روبه رو شده اند طب سوزنی انجام دهند.

 

منبع:
mayoclinic.org

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا