مزوتراپی برای رشد مو – آیا این کار برای رشد مو موثر است ؟

مزوتراپی یک روش رشد مو غیر تهاجمی است. میکرو تزریق سطحی زیر اپیدرم پوست به بافت های خاصی می رسد.اصطلاح meso از مزودرم است که لایه دوم یا لایه ای از پوست است. این درمان می تواند به طور موفقیت آمیز باعث ایجاد مزودرم شود و از این رو، آرایش عوارض و نشانه ها را از بین می برد. محلول تزریقی ترکیبی از آنزیم ها، اسیدهای آمینه، مواد معدنی و ویتامین ها است.

 

مزوتراپی

 

راه حل برای هر وضعیت بیمار و برنامه درمان آن مناسب است.

 مزوتراپی برای رشد مو چگونه است؟

مزوتراپی در سراسر جهان برای رشد سریع مو استفاده می شود. این روش بدون درد است که توسط متخصص انجام می شود. بیهوشی محلی و پانسمان برای این روش لازم نیست. برخی از اهداف وسیع که می توانند از طریق این روش به دست آورند عبارتند از رشد فولیکول مو، خنثی کردن دی هیدروتستوسترون بیش از حد و تحریک گردش خون در اطراف منطقه جمجمه.

مزوتراپی

 

 نکات برجسته ای از روش مزوتراپی :

این روش شامل استفاده از هر دو تحریک شیمیایی و فیزیکی است.

دوز کوچکی از انواع داروها توسط متخصص مو در مناطق خاص جمجمه مورد استفاده قرار می گیرد. دوز و حوزه مدیریت بر اساس شرایط فردی که درمان می شود، تعیین می شود. این راه حل مانند یک گلوله عمل می کند و مناطق خاصی از جمجمه را هدف قرار می دهد.

مکانیکی: یک سوزن برای ایجاد میکروسپور به جمجمه استفاده می شود.

این کار به ایجاد الاستین و کلاژن که دو ماده مهم برای رشد مو هستند کمک میکند. این فرآیند باعث رشد فولیکول های مو می شود. شیمی: یک محلول شیمیایی به جمجمه برای تزریق رشد مو تزریق می شود. این محلول به بهبود گردش خون، کاهش التهاب و افزایش کلاژن و الاستین کمک میکند.

 

ترکیب راه حل بر اساس مسائل خاص هر بیمار ساخته شده است و بنابراین بین بیماران متفاوت است. 

مزوتراپی

 

مدت درمان:

هر جلسه از مزوتراپی حدود ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. زمان صرفا بر اساس سطح منطقه جمجمه ای است که در حال درمان است. به طور متوسط، لازم است حدود ۱۰-۱۲ جلسه با متخصص برای تحریک رشد مو صحبت شود.

برای شروع، یک برنامه درمان شدید برای چند ماه اول برای مشاهده نتایج طراحی میشود. هنگامی که بیمار شروع به پاسخ به درمان می کند، فرکانس درمان به تدریج کاهش می یابد. برای اطمینان از اینکه مو به طور طبیعی رشد می کند و بعد از اینکه درمان کامل نشده است، پس از درمان کامل می شود، در هر سه ماهه، درمان نگهدارنده ضروری است.

 

هزینه مزوتراپی :

قیمت درمان بستگی به تعداد جلسات مورد نیاز برای تحریک رشد مو دارد. 

 

مترجم یک دکتر

منبع : m.dailyhunt.in

 

ارسال شده در تاریخ 27 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 744 بازدید

مزوتراپی برای رشد مو – آیا این کار برای رشد مو موثر است ؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است