مزایای طب سوزنی | مزایای طب سوزنی برای بدن چیست؟

هر چند مزایای طب سوزنی برای بسیاری از افراد شناخته شده میباشد اما عده ای از مزایای طب سنتی برای سلامت بدن آگاه نیستند که در این مجله قصد داریم شما را با مزایای طب سوزنی آشنا سازیم.

 

مزایای طب سوزنی

 

طب سوزنی یکی از قدیمی ترین شیوه های چینی برای بهبود سلامت کلی بدن میباشد و از ۲۵۰۰سال قبل مورد استفاده قرار می گرفته و در طول زمان تکامل یافته است.
افرادی که در زمینه ی طب سوزنی آموزش دیده اند سوزن هایی را به قسمت های خاصی از بدن شما وارد میکنند تا مشکلات جسمی و روانی شما بهبود یابد , دقت داشته باشید سوزن هایی که در طب سوزنی مورد استفاده قرار میگیرند باید استریل شده باشند زیرا در غیر این صورت نه تنها سلامت شما را تضمین نمیکنند بلکه بسیار خطرناک میباشند.

مزایای طب سوزنی برای بدن چیست؟

۱/ استرس حاملگی را درمان میکند:

بیشتر بانوان در دوران حاملگی , استرس زیادی را تجربه میکنند , با این حال برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت میتوانید طب سوزنی را انتخاب کنید.
طب سوزنی هورمون ها را متعادل میکند و به طور قابل توجهی استرس را کاهش میدهد پس از زایمان نیز انجام طب سنتی میتواند ادامه یابد.

 

مزایای طب سوزنی

 

۲/ جهت بهبود بیماری پارکینسون موثر است:

بیماری پارکینسون سبب کاهش عملکرد شناختی مغز میشود و در مناطق خاصی مانند تالاموس و پوتامن تأثیر میگذارد. مطالعات نشان داده اند در صورتی که بیماران مبتلا به پارکینسون ۱۰جلسه طب سوزنی انجام دهند شرایط آنها بهبود می یابد.

 

۳/ جهت کاهش درد سرطان موثر است:

کارشناسان بهداشتی میگویند طب سوزنی , سیستم ایمنی بدن را بهبود میبخشد زیرا بر اساس آزمایشانی که بر روی بیماران مبتلا به سرطان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که درد در این بیماران کاهش یافته و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان افزایش یافته است
. طب سوزنی سبب افزایش پلاکت ها میشود و در کاهش اثرات سوء شیمی درمانی مانند تهوع ناخواسته موثر است.

 

 

۴/ سردرد و میگرن را بهبود میبخشد:

افراد مبتلا به سردرد و میگرن باید طب سوزنی را امتحان کنند. یک آزمایش نشان داد شرکت کنندگانی که طب سوزنی انجام دادند به طور قابل توجهی سردرد و میگرن در آنها بهبود یافت. انجام چند جلسه طب سوزنی برای رسیدن به نتیجه کافی میباشد.

 

مزایای طب سوزنی

۵/ از درد مزمن جلوگیری میکند:

درد شانه , درد کمر و درد گردن در افراد جوان و سالخورده شایع است. بسیاری از عوامل مانند نشستن در حالت اشتباه , باعث به وجود آمدن چنین دردهایی میشوند در صورتی که با استفاده از دارو بخواهید این درد را تسکین دهید نتایج موقتی را کسب خواهید کرد , در صورتی که انجام چندجلسه طب سوزنی این دردها را برای همیشه از بین میبرد و شما را از مصرف دارو بی نیاز میکند.

 

۶/ بی خوابی را درمان میکند:

بیخوابی میتواند کیفیت زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین قبل از اینکه بیخوابی بر سلامت روانی شما تأثیر بگذارد باید آن را درمان کنید.
استفاده از چای های گیاهی در صورتی که پیوسته و منظم باشند به درمان بیخوابی شما کمک میکنند و قرص های خواب آور نیز اعتیادآور میباشند , پس بهترین راه برای رهایی از بی خوابی انجام چند جلسه طب سوزنی میباشد.

 

۷/ انعطاف پذیری شما را تقویت میکند:

یکی دیگر از مزایای طب سوزنی افزایش انعطاف پذیری بدن میباشد. طب سوزنی به شما این امکان را میدهد که قسمت هایی از بدن را که به سختی حرکت میکنند را انعطاف بخشید.

 

مزایای طب سوزنی

 

۸/ انرژی شما را افزایش میدهد:

در صورتی که شما انرژی کافی نداشته باشید در انجام فعالیت های روزمره خود دچار مشکل میشوید.
هنگامی که انرژی شما کاهش یابد شما به چیزی نیاز دارید که انرژی جسمی و روانی شما را تقویت کند , پس چه چیزی بهتر از طب سوزنی؟!
طب سوزنی هورمون ها را متعادل میکند و انرژی بدنتان را حفظ میکند و از همه مهم تر خلق و خو شما را بهبود میبخشد.

 

۹/ فشار خون را کنترل میکند:

بسیاری از داروهایی که برای کاهش فشارخون استفاده میشوند اثرات نامطلوب بر روی سلامت میگذارند. یکی دیگر از مزایای طب سوزنی کاهش فشار خون میباشد. طب سوزنی یک راه عالی برای محافظت از بدن شما میباشد و میتواند سلامت قلب و عروق شما را بهبود بخشد و به کاهش فشار خون شما کمک کند.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 12 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی | 785 بازدید

مزایای طب سوزنی | مزایای طب سوزنی برای بدن چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است