مزایای باور نکردنی اسانس نارنگی برای حفظ سلامت بدن

اسانس نارنگی در فرهنگ چینی و داروهای گیاهی اهمیت زیادی دارد . قصد داریم در این مجله شما را با خواص دارویی این اسانس آشنا کنیم.

 

اسانس نارنگی

 

مزایای بهداشتی اسانس نارنگی :

جلوگیری از سپسیس :

استافیلوکوک اورئوس گونه ای از باکتری است که مسئول این عفونت هراسی به نام سپسیس می باشد. سپسیس یک وضعیت واقعا بد است این نه تنها به تورم و قرمزی زخم محدودنمی شود ، بلکه با درد حاد نیز همراه است.  می تواند به سرعت به سایر قسمت های بدن گسترش پیدا کند و بر آنها تاثیر بگذارد، حتی اگر زخم وجود نداشته باشد  باعث درد حاد، بی حرکتی و سخت شدن مفصل و همچنین انقباض حاد و گرفتگی عضلات، تورم، قرمزی، تب و تشنج می شود.

اسانس نارنگی حاوی عناصر خاصی است که این باکتری ها را می کشد و از گسترش آن جلوگیری می کند، در نتیجه به درمان سپسیس کمک می کند.

 

خون را پاک می کند :

اسانس نارنگی به دفع و حذف مواد سمی و ناخواسته مانند اسید اوریک، آلاینده ها، نمک اضافی و آب از بدن از طریق عرق و ادرار کمک میکند. همچنین ظرفیت نگهدارنده اکسیژن اریتروسیت ها (گلبول های قرمز) را افزایش می دهد و به طراوت و خالص سازی خون کمک می کند.

 

التهاب را تسکین می دهد :

اسانس نارنگی بدن را آرام می کند. همه انواع التهاب و بیش فعالی را در سیستم های بدن ، یعنی سیستم های تنفسی، گردش خون ، دستگاه گوارش، عصبی و سیستم دفع ادرار، آرام می کند . همچنین افسردگی ، خشم و پاسخ های متضاد را درمان میکند.

 

اسانس نارنگی.

 

افزایش هضم :

اسانس نارنگی با حفظ جریان مناسب از آب گوارش و حفظ تعادل مناسب بین اسید و صفرا، به طوری که اسیدهای بیش از حد خنثی می شود. معده  را در شرایط خوبی نگه می دارد و زخم ها را درمان می کند.

 

رفع خستگی می کند :

اسپاسم ممکن است یک کلمه کوچک باشد، اما ممکن است اثرات گسترده و بسیار خطرناک داشته باشد. اسپاسم ها تنها به گرفتگی عضلانی محدود نمی شود. آنها می توانند در سیستم های تنفسی، گوارشی و عصبی اتفاق بیافتند و می توانند مشکلات تنفسی، آسم ، احتقان، سرفه های شدید، اسهال اسپاستمی ، بیماری وبا، بیماری های عصبی و تشنج را ایجاد کنند. اسانس نارنگی موجب آرامش در سیستم های ارگان های فوق می شود.

 

مزایای دیگر :

اسانس نارنگی باعث بهبود گردش خون ، افزایش هضم ، کمک به حفظ تعادل روغن و رطوبت در پوست می شود .همچنین اسهال، استفراغ ، خارش، خشکی و ترک خوردگی پوست، مشکلات مو و شوره سر را درمان می کند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

 

 

ارسال شده در تاریخ 5 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , گیاهان دارویی | 754 بازدید

مزایای باور نکردنی اسانس نارنگی برای حفظ سلامت بدن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است