ماسک موی تخم مرغ / دستور العمل آسان ماسک موی تخم مرغ برای رشد مو

امروز ما درباره چند ماسک مو صحبت خواهیم کرد که می توانند با استفاده از تخم مرغ آماده شوند. همه ما می دانیم که تخم مرغ منبع غنی از پروتئین ها و سایر مواد مغذی است که برای رشد مو بسیار مفید هستند.ماسک موی تخم مرغ همچنین به احیای موهای آسیب دیده کمک می کند و به طور طبیعی به زیبایی درخشش و حجم مو کمک می کند.

 

ماسک موی تخم مرغ

 

دستور العمل آسان ماسک موی تخم مرغ برای رشد مو :

۱٫ تخم مرغ و تخم انگور :

 

ماسک موی تخم مرغ .

 

دانه های انگور همچنین به شیوه ای عالی به تعمیر موهای آسیب دیده کمک می کند و باعث رشد موهای سالم می شود. شما می بایست دو قاشق غذاخوری دانه انگور را در طول شب بخیسانید. آن را صبح بکوبید تا خمیر شود. سپس یک زرده تخم مرغ  را به آن اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید. این ماسک را روی موی خود اعمال کنید. بگذارید نیم ساعت بماند و بعد با شامپو خفیف بشویید.. شما می توانید این کار را یک بار در هفته انجام دهید.

۲٫ تخم مرغ و روغن زیتون :

 

ماسک موی تخم مرغ

 

روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب ضروری است که به تعمیر موهای آسیب میپردازد و از آن محافظت می کند. همچنین به تغذیه مو کمک می کند و رشد مو را ترویج می دهد. شما باید یک زرده تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. آن را روی پوست و مو اعمال کنید. بگذارید برای مدت ۲۰ دقیقه بماند و بعد از آن با شامپو ملایم بشویید.

 

 

۳٫ تخم مرغ و برگهای کاری :

 

ماسک موی تخم مرغ

 

با توجه به محتوای آنتی اکسیدانی برگ کاری، باعث کشتن رادیکال های آزاد و رشد موهای سالم می شود. به غیر از این نیز به تقویت فولیکول های مو کمک می کند و مانع از افتادن مو می شود. شما نیاز به فرو کردن تعداد انگشت شماری از برگ های کاری در آب و درست کردن خمیر آن دارید. سپس یک زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید تا یک خمیر صاف بسازید. این خمیر را روی تمام مو و پوست سر خود اعمال کنید. بگذارید برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. بعدا با آب سرد شستشو دهید.

 

 

 

۴٫ تخم مرغ و روغن کرچک :

 

ماسک موی تخم مرغ

 

این دستور العمل ماسک موی تخم مرغ بسیار ساده است. شما باید یک زرده تخم مرغ را با دو قاشق چای خوری روغن کرچک، دو قاشق چای خوری روغن بادام، دو قاشق چای خوری روغن زیتون و چند قطره اسانس اسطوخودوس مخلوط کنید. همه مواد تشکیل دهنده را خوب مخلوط کرده و یک رب تشکیل دهید. این را روی پوست و مو خود اعمال کنید. اجازه دهید آن را برای یک ساعت بماند سپس با شامپو ملایم بشویید. روغن به تغذیه پوست سر و بهبود گردش خون کمک میکند.

 

 

 

۵٫ تخم مرغ و توت فرنگی :

 

ماسک موی تخم مرغ

توت فرنگی حاوی آنتی اکسیدان ها و پروتئین است که به جلوگیری از ریزش مو و ترویج رشد مو کمک می کند. همچنین کمک می کند تا پوست سر را سالم نگه دارید. شما باید یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری از توت فرنگی و یک قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط کنید.و روی پوست سر بمالید. بگذارید برای مدت ۱۵ دقیقه بماند و بعدا با آب سرد شستشو دهید.

 

 

۶٫ تخم مرغ و عسل :

 

ماسک موی تخم مرغ

 

عسل به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی شناخته می شود که به تغذیه پوست سر کمک می کند و کشش موهای شما را بهبود می بخشد. یک تخم مرغ  با یک قاشق غذاخوری عسل خوب مخلوط کنید و بر روی موهای خود اعمال کنید. اجازه دهید  برای یک ساعت بماند و سپس با شامپو ملایم موها را بشویید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 22 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 881 بازدید

ماسک موی تخم مرغ / دستور العمل آسان ماسک موی تخم مرغ برای رشد مو
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است